Ledwo otwarty a już zamknięty. Tor „Kalbar” nieczynny do odwołania – przyczyna nieznana

W sobotę było huczne otwarcie i zorganizowano zawody łyżwiarskie. Zapowiedziano również, że mieszkańcy Elbląga do końca roku mogą z nowego toru korzystać bezpłatnie. Dziś MOSiR informuje, że tor zostanie zamknięty do odwołania. Czyżby kolejna usterka obiektu?

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu informuje, że ze względu na warunki atmosferyczne tor wrotkarsko-łyżwiarski jest NIECZYNNY aż do odwołania. O ponownym otwarciu toru do użytku niezwłocznie poinformujemy opinię publiczną. Przepraszamy za utrudnienia – informuje Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu.

Czyżby kolejna usterka obiektu?

– To warunki pogodowe zdecydowały o zamknięciu toru. Na chwilę obecną nic więcej nie możemy przekazać – mówi Krzysztof Fedak z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Obiekt już od początku budowy zmagał się z wieloma usterkami, przez co poważnie opóźniał się termin oddania go do użytku.

Prace budowlane obejmowały między innymi budowę toru wrotkarsko-lodowego o długości 333,33 m i szerokości 11 m (wcześniej rozebrano stary tor) oraz całej infrastruktury. Wewnątrz toru zbudowano kompleks boisk o łącznej powierzchni 3 652,50 m2 (boisko do gry w piłkę ręczną, dwa boiska wielofunkcyjne, dwa boiska do gry w tenisa)

Cała inwestycja to koszt 6 075 280,65 zł z czego dofinansowanie 1 500 000,00 zł (1 000 000,00 zł – z Programu Modernizacji Infrastruktury Sportowej i 500 000,00 zł – z Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej).

Zabudowa infrastruktury tj. dostawa i montaż obiektów kontenerowych – szatniowo-sanitarnych, kasowego i wypożyczalni łyżew, a także wykonanie robót budowlanych związanych z zagospodarowaniem terenu wokół toru to koszt dodatkowych 268 263,31 zł.

Więcej o tym pisaliśmy też tu: http://fakty.elblag.pl/za-wejscie-na-tor-kalbar-zaplacimy-jednak-czy-tak-powinno-byc/

 

1 komentarz

  • Mietek Reply

    12 grudnia 2017 at 13:22

    No dziwne aby przy temperaturze powietrza powyżej 5 stopni działał tor ale redakcja elblag 24 lubi musi robić afery i węszyć spiski chyba macie coś wspólnego z Macierewiczem jednym słowem żal.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register