Ledwo uszli z życiem i stracili wszystko w pożarze. Szachiści chcą im pomóc

Rodzina Urbankiewiczów ledwo uszła z życiem, straciła jednak cały dobytek w pożarze, jaki miał miejsce pod koniec września w miejscowości Jazowa. Teraz wiele osób, w tym elbląscy szachiści, chcą im pomóc.

To wielki cud, że nikomu nic się nie stało, bowiem niezwykle groźny pożar obejmował już 2/3 budynku w chwili gdy na miejsce zdarzenia przybyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej. Jednak rodzina straciła dach nad głową i wszystko co potrzebne do normalnego życia. Wiele osób zaangażowało się w pomoc potrzebującym, w tym m.in. Bogdań Siwoń – instruktor sekcji szachowej w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu, który bezpłatnie udostępnił salę.

„Jola w czasach liceum grała w szachy i odnosiła sukcesy. Uczęszczała do klubu sportowego START w Elblągu. Na swoim koncie ma tytuł mistrzyni województwa. Z tego względu wśród znajomych i przyjaciół powstała inicjatywa aby, wesprzeć Jolę i jej rodzinę podczas turnieju szachowego. – tłumaczy pomysłodawca – Zgłosić się i przyjść może każdy. Najważniejsza jest pomoc i wsparcie w tak trudnym dla całej rodziny czasie. Ważne, żeby nie pozostać obojętnym wobec tragedii ludzkiej. Razem możemy zebrać większą sumę, a liczy się każda złotówka.”

Zgłaszać swoją chęć udziału może każdy niezależnie od wieku do dnia 19 października. Wystarczy wysłać informację do głównego sędziego – Bogdana Siwonia – drogą e-mailową: bogdansiwon@wp.pl, bądź skontaktować się z pomysłodawcą telefonicznie pod numerem 511 745 807. W dniu imprezy – 20 października – zgłoszenia / potwierdzenia zgłoszeń odbędą się na sali gry (I piętro budynku MDK na Wyspie Spichrzów) w godz. 15.30 – 16.30.

Uczestnicy do 18 roku życia mogą wnieść swój udział w charytatywnym turnieju szachowym przekazując kwotę 5 zł od osoby, zaś szachiści powyżej 18 lat w wysokości 10 zł – większe kwoty mile widziane. Zebrane środki zostaną przekazane rodzinie.

W organizację zbiórki przyjaciół i znajomych rodziny włączyli się również pracownicy Domu Sąsiedzkiego na Zawodziu, w którym Jola pracuje na co dzień. Na stronie FB „Aktywne Zawodzie” trwa zbiórka rzeczy, których potrzebują.

Każdy może wesprzeć rodzinę Joli także finansowo i pomóc Urbankiewiczom dobudować ich dom.

Wpłaty zbierane są na konto Gminy: rachunek bankowy numer: 65 8306 0003 0000 1300 2000 0070 z dopiskiem: „pomoc pogorzelcom – Jazowa 6″.

O tej tragedii więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/uczen-elblaskiego-liceum-w-pozarze-stracil-wszystko-szkola-chce-pomoc/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register