Legalni bukmacherzy – jak ich rozpoznać?

Ustawa hazardowa znacząco ograniczyła liczbę bukmacherów, którzy mogą w Polsce działać legalnie. Obecnie działa ich w Polsce jedynie 8. Jak ich rozpoznać? Jakie znaczenie dla graczy ma obstawianie u bukmacherów z licencją? 

Licencja wymagana

Najprostszym sposobem, by upewnić się, że obstawia się wyniki meczów lub innych rozgrywek w legalnie działającym podmiocie, jest sprawdzenie, czy posiada on odpowiednią licencję. Zezwolenie na działalność jest wydawane przez Ministerstwo Finansów. Większość z podmiotów z licencją jest dobrze znana nie tylko graczom, ale i reszcie Polaków. Wystarczy regularnie oglądać mecze piłki nożnej, siatkówki czy inne rozgrywki, by zobaczyć reklamy bukmacherów z licencją.

Jeżeli bukmacher działa bez licencji, jego strona internetowa jest zablokowana. Legalni bukmacherzy internetowi mogą oferować swoje usługi Polakom, lecz reszta podmiotów nie. Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą obowiązuje wszystkich dostawców Internetu oraz operatorów płatności online – jeżeli jakiś podmiot znajdzie się na tej liście, zostanie zablokowany, by gracze z Polski nie mieli możliwości dokonywania wpłat i wchodzenia na stronę. Czas na blokadę strony wynosi 48 godzin od wpisania nielegalnego bukmachera na listę.

Co ważne, lista bukmacherów powinna być dobrze znana graczom. Uczestnictwo w nielegalnie organizowanych grach i zakładach może zakończyć się nałożeniem na gracza kary finansowej. Maksymalna wysokość takiej kary wynosi 3 200 200 złotych, a dodatkowo wymaga się zwrócenia wszystkich pieniędzy wydanych na zakłady oraz ewentualnych wygranych. Liczba legalnych bukmacherów stale rośnie, dlatego warto korzystać wyłącznie z ich oferty – brak ryzyka nałożenia dotkliwych kar powinien do tego przekonywać wszystkich graczy. Dodatkowo gracze mogą sprawdzić ranking bukmacherów, by dowiedzieć się, gdzie można najwięcej zyskach na zakładach i który z podmiotów pozwala obstawiać interesujące gracza rozgrywki.

Obowiązki legalnych bukmacherów

Legalnie działające podmioty z licencją Ministerstwa Finansów mają kilka obowiązków. Przede wszystkim jest nim odprowadzanie podatków. Podatek w wysokości 12 procent jest pobierany od wszystkich zakładów, natomiast podatek o wysokości 10 procent – od wygranych w wysokości przekraczającej 2280 zł. Ponadto bukmacher sts oferta na jutro jest zobowiązany do stosowania się do określonych zasad w reklamowaniu się – reklamy mogą pojawiać się wyłącznie w podanych miejscach, a do każdej z nich musi być dołączona informacja o skutkach uczestnictwa w nielegalnie organizowanych grach hazardowych.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register