Lekcje judo dla dzieci tylko w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

żłobek i przedszkole w Elblągu

To już standard, że w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu dyrekcja i nauczyciele dbają o całościowy rozwój dzieci. Zarówno jeśli chodzi o edukację, jak i o rozwój fizyczny. Zgodnie z zasadą „w zdrowym ciele zdrowy duch” Mali Europejczycy uczestniczą w ciekawych zajęciach ruchowych. Jednym z takich zajęć są lekcje judo prowadzone przez profesjonalnego trenera.

W tym niepublicznym przedszkolu w Elblągu bowiem bardzo mocno stawia się, oprócz zajęć edukacyjnych i artystycznych, również na rozwój fizyczny dzieci. Tak więc to nie jest żadne zaskoczenie, że w Przedszkolu i Żłobku Mały Europejczyk w Elblągu dzieci uprawiają judo pod okiem znanego w Elblągu i w Polsce trenera tej dyscypliny – Wojciecha Janika.

Takie zajęcia, oprócz aspektu ogólnorozwojowego dziecka dają też mu poczucie większej pewności, uczą koncentracji, skupienia, zachowania równowagi, zdrowej rywalizacji.

Czy naszym przedszkolakom z Przedszkola i Żłobka “Mały Europejczyk” w Elblągu zajęcia z judo się podobają? Wystarczy popatrzeć na zdjęcia i ich roześmiane buzie.

Dlaczego warto aby dziecko trenowało judo? O tym przekonuje klub sportowy Legia Warszawa.

Samoświadomość

Widok dziecka zafascynowanego tym czego się uczy, jest celem, do którego dążą chyba wszyscy rodzice. Judo niewątpliwe wzmacnia wszelkie działania edukacyjne, zarówno mentalnie, jak i fizycznie. Umiejętność synchronizacji działań ciała i umysłu sprawia, że dzieci lepiej poznają nie tylko siebie, ale także innych.

Elastyczność i równowaga

Wiemy, że dzieci są podatne na różnego typu zranienia. Maluchy instynktownie starają się znaleźć wyjście z wielu sytuacji grożących urazem. Jednak Judo zwykle nie grozi urazami. Co więcej, uczenie się technik i prawidłowych ruchów powoduje, że dzieci trenujące Judo nieustannie skręcają się, obracają, zginają, a w rezultacie wzmacniają swoją elastyczność. Takie ćwiczenia również pomagają dzieciom utrzymać równowagę w momencie potknięcia się.

Koncentracja i skupienie

Biorąc udział w zajęciach Judo, adepci tego sportu muszą być nieustannie skoncentrowani na wykonywanych czynnościach, aby nie zagrozić sobie lub partnerowi. Choć obserwując zajęcia Judo może wydawać, że grupka dzieciaków uczy mocowania się i walki ze sobą, to jednak trening uczy dzieci zachowania równowagi, wyzwolenia mocy i podstaw biomechaniki, nawet jeśli maluchy w ogóle nie zdają sobie z tego sprawy.

Etyka współzawodnictwa

Zawody Judo różnią się od współzawodnictwa w innych sportach walki. Rytuał kłaniania się przeciwnikowi i sędziemu wyraża podziękowanie za gotowość rywala do walki i arbitra do jej oceny. Obowiązkowy ukłon i uścisk dłoni po zakończeniu walki podkreślają znaczenie uczciwej rywalizacji.

Samoobrona

Chociaż z niechęcią myślimy, że dziecko mogłoby znaleźć się w sytuacji zagrożenia przemocą, to jednak taka możliwość zawsze istnieje. Judo nie naucza walki z użyciem broni, ani nawet ciosów (uderzeń czy kopnięć), a jednak dzieci uczą się walki wręcz i kontrolowania przeciwnika wystarczająco długo, aby mieć szansę ucieczki bez szwanku. Pewność siebie, którą daje dziecku Judo, nie pozwala się terroryzować”.

Więcej informacji, zdjęć i filmów z zajęć judo na naszej stronie na facebooku.

https://www.facebook.com/malyeuropejczykelblag

Przedszkole i Żłobek Mały Europejczyk w Elblągu to najlepsza placówka edukacyjna

O Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu w Elblągu, kierowanym przez Wioletę Stępczyńską, można śmiało powiedzieć, że to jedna z wiodących i najlepiej przygotowanych do działalności pedagogicznej i oświatowej tego typu placówka w Polsce.

Wielomilionowa inwestycja w jeden z najbardziej nowoczesnych obiektów oświatowych w kraju oraz perfekcyjnie zagospodarowany i rozległy park zabaw wysuwają elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole na pozycję jednego z najlepszych placówek tego typu w Polsce.

Nowoczesny budynek i cały obszar wokół żłobka i przedszkola w Elblągu został zaprojektowany przez wiodących architektów w Polsce.

Dzieci uwielbiają „Małego Europejczyka” dlatego nie jest niczym dziwnym, że w wielu imprezach organizowanych przez ten elbląski niepubliczny żłobek i przedszkole chętnie uczestniczą nawet jego absolwenci – obecnie uczniowie klas 1,2,3 szkół podstawowych.

Nauczycielkom w „Małym Europejczyku” po prostu chce się pracować i bawić z dziećmi. Warto zaznaczyć, że dzieci żłobkowe mają swoje osobne piętro w trójkondygnacyjnym budynku i w czasie przebywania w obiekcie nie spotykają się z dziećmi przedszkolnymi.

Integracja dzieci w różnym wieku, pod opieką nauczycieli i opiekunów, następuje tylko na terenie parku zabaw, na świeżym powietrzu.

Jak dołączyć do Przedszkola i Żłobka Mały Europejczyk w Elblągu?

Chcesz zapisać swoje dziecko do żłobka lub przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu? Chcesz dać swojemu dziecku wszystko co najlepsze a Jego radość i szczęście oraz wesoły powrót codziennie do żłobka i przedszkola cieszą Ciebie najbardziej?

Koniecznie skontaktuj się z nami a powiemy Ci jak Twój dzieciaczek może stać się jednym ze wspaniałych Małych Europejczyków.

Tel. 515 406 883

Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

ul. Dąbrowskiego 33, 82-300 Elbląg

e-mail: przedszkole@malyeuropejczyk.elblag.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register