Lifting twarzy – czego można się spodziewać i ile kosztuje?

Twarz to wizytówka każdego człowieka. Wszystkim zależy, aby skóra twarzy była promienna, czysta oraz zdrowa. Na wygląd oraz stan skóry ma wpływ wiele różnych czynników. Warto należycie dbać o skórę poprzez stosowanie odpowiedniej pielęgnacji czy prowadzenie zdrowego trybu życia. Jednak na pewne rzeczy nie ma się wpływu, bowiem wraz z wiekiem skóra staje się mniej jędrna i daje wyraźne oznaki starości. Jak sobie z tym poradzić?

Lifting twarzy – co to takiego?

Zdrowy oraz promienny wygląd ciała oraz twarzy to marzenie każdego człowieka. Aby tak się stało, należy dbać o prawidłową i regularną pielęgnację, zwracać uwagę na spożywane produkty oraz prowadzić zdrowy tryb życia. Jednak wszystko, co piękne szybko się kończy, bowiem skóra wraz z wiekiem traci promień oraz jędrność. Najbardziej zauważalne są zmiany na twarzy, bowiem jest ona wizytówką człowieka. Uciekający ciągle czas pozwala dostrzec pierwsze oznaki starzenia, nieestetyczne zmiany czy inne dolegliwości, z którymi ciężko się uporać. Pomimo tego, że rynek wzbogacony jest wieloma specyfikami, które walczą z problemami ludzi, nie zawsze przynoszą oczekiwane efekty. Natomiast z pomocą nadchodzi medycyna estetyczna oraz jej powszechnie dostępne zabiegi. 

Jeśli dana osoba zauważa u siebie obwisłą skórę, która straciła na jędrności, lifting twarzy okaże się strzałem w dziesiątkę. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się dość szybko, bo po 25 roku życia, a cały ten proces związany jest z zanikiem włókien kolagenowych. Wraz z wiekiem wszelkie niedoskonałości zaczynają być widoczne gołym okiem. W takim momencie można skorzystać z zabiegu liftingu twarzy. Lifting twarzy to zabieg, którego celem jest naciągnięcie obwisłej skóry twarzy. Zabieg ten modeluje kontury twarzy, dzięki czemu można uzyskać efekt odmłodzenia skóry. Jednak warto zaznaczyć, że zabieg liftingu twarzy wykonywany jest nie tylko w przypadku starzenia się skóry, bowiem mogą się mu poddać również osoby, które na co dzień zmagają się z asymetrią lub niewielkim niedowładem.

Rodzaje liftingu twarzy

W momencie, kiedy dana osoba jest chętna na poddanie się zabiegowi, decyzja powinna być kilka razy przemyślana. Na rynku nie brakuje pseudo lekarzy oraz klinik, przez co można nabawić się niepożądanych efektów. Warto szukać z rozwagą oraz cierpliwością, bo nagła decyzja może mieć przykre skutki. Warto jednak udać się do Kliniki OT.CO, bowiem posiada ona grono specjalistów, którzy w sposób profesjonalny zajmują się pacjentem oraz jego problemem. Placówka oraz personel sprawia, że pacjent czuje się najważniejszy, a efekty zabiegów cieszą oko. Cena liftingu twarzy zaczyna się od 16000zł. Lifting twarzy można wykonać na trzy sposoby. 

  • Inwazyjny lifting twarzy – jest to zabieg chirurgiczny, który wykonuje się pod narkozą. Całość polega na na nacięciu skóry twarzy na skroni, wzdłuż linii włosów, a także przed i za uchem. Wszystko dlatego, aby następnie lekarz mógł w odpowiedni sposób naciągnąć skórę tak, by uzyskała właściwy kontur. Nadmiar naciąganej skóry zostaje usunięty. Po zabiegu zakładane są cienkie i precyzyjne szwy, by uniknąć powstania widocznej blizny. Są one zdejmowane po około 7 dniach, a ostateczny efekt widoczny jest po około 6 miesiącach, bowiem początkowo na twarzy występuje opuchlizna. Warto dodać, że chirurgiczny lifting twarzy jest trwałym zabiegiem, więc nie ma potrzeby powtarzania go po upływie kilku bądź kilkunastu lat. Efekty pozostają z pacjentem na zawsze.
  • Lifting wolumetryczny – to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu preparatu zawierającego kwas hialuronowy, mlekowy lub hydroksyapatyt wapnia w głębokie warstwy skóry. Preparaty wypełniają obszary twarzy, które utraciły jędrność oraz napięcie. Zabieg jest bezbolesny, jednak na życzenie pacjenta podaje się znieczulenie miejscowe. Jednak zabieg należy regularnie powtarzać, bowiem efekty utrzymują się około półtora roku. Natomiast różnica zauważalna jest od razu. 
  • Nici liftingujące – zabieg ten polega na wstrzyknięciu w głębokie warstwy skóry długich nici hialuronowych. Można powiedzieć, że wprowadzone pod skórę nici, tworzą tzw. ”rusztowanie”, które podnosi odpowiednie części twarzy. Efekty widoczne są od razu, lecz utrzymują się około 12 miesięcy, więc zabieg należy regularnie powtarzać. 

Wizyta przed zabiegiem oraz przeciwwskazania

Aby poddać się zabiegowi, należy odbyć wizytę w wybranej placówce, w celu dokładnego wywiadu z lekarzem. Jest to konieczne, bowiem na jego podstawie lekarz będzie mógł stwierdzić czy pacjent kwalifikuje się do zabiegu. Wówczas zlecane są niezbędne badania, które sprawdzą ogólny stan zdrowia pacjenta. Lekarz zapewne zapyta o przebyte lub aktualne choroby, przyjmowane leki lub inne, równie ważne dolegliwości. Lifting twarzy, jak każdy inny zabieg, ma swoje przeciwwskazania, dlatego konsultacje z lekarzem jest niezwykle ważna. Niektóre choroby niestety uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

W przypadku chirurgicznego liftingu twarzy, jego wykonanie uniemożliwiają m.in. ciąża lub karmienie piersią, rozpoznany nowotwór, epilepsja, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne. Warto wspomnieć, że jest to zabieg inwazyjny, który ma znaczący wpływ na nasz organizm. Jeśli chodzi o wolumetryczny lifting twarzy, to nie można wykonać go jeśli pacjent zmaga się z bielactwem, uczuleniem na składniki preparatu, łuszczycą, epilepsją. Zabieg nie zostanie również przeprowadzony w przypadku, kiedy pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią. Nici liftingujące posiadają dość krótką listę przeciwwskazań, lecz jest ona istotna. Zabiegowi nie mogą się poddać kobiety w ciąży lub te, które karmią piersią oraz osoby, które mają uczulenie na kwas hialuronowy. Przeszkodą jest również jakakolwiek infekcja skóry. 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register