Majowe święta w Elblągu. Co będzie się działo?

Majówka w Elblągu będzie przebiegała w rytm ważnych uroczystości. Co będzie się działo w naszym mieście?

15 lat w Unii Europejskiej
Rozpoczynamy 29 kwietnia wernisażem wystawy pn. „15 lat Elbląga w Unii Europejskiej”. Wernisaż odbędzie się o godz. 13.00 przed Ratuszem Staromiejskim.  Na wystawie zaprezentowane zostaną projekty zrealizowane w naszym mieście, dzięki pozyskanym funduszom europejskim. Zaprezentujemy również zdjęcia sprzed 15 lat, kiedy to elblążanie świętowali akcesję Polski do UE. 
1 maja natomiast –  w dniu  15. rocznicy wstąpienia Polski do UE zapraszamy na godz. 12 przed Ratusz Staromiejski na ul. Stary Rynek, gdzie odbędzie się wspólne śpiewanie hymnów – Rzeczpospolitej Polskiej oraz Unii Europejskiej.

Święto Flagi
2 maja przypada Święto Flagi. Uroczystości z tej okazji zaplanowano również na godz. 12. W obchodów jest wspólny przemarsz z flagą ulicą Stary Rynek i wciągnięcie jej na Bramę Targową, koncert w wykonaniu Orkiestry Wojskowej z Elbląga i występ artystyczny w wykonaniu grupy Ence, Pence, Dance.

Święto Konstytucji 3 Maja
Obchody Święta Konstytucji 3 Maja rozpoczną się o godz. 11:30 Mszą św. w Katedrze pw. św. Mikołaja w intencji Ojczyzny i mieszkańców Elbląga. Po nabożeństwie, na placu przy Katedrze odbędzie się dalsza część uroczystości – w tym okolicznościowe przemówienia i występy artystyczne młodzieży.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register