„Majówka” z promilami. Policjanci zatrzymali…dwóch pijanych rowerzystów

Policjanci z ruchu drogowego w ciągu minionych 2 dni przeprowadzili 578 badań na zawartość alkoholu. Zatrzymali także prawo jazdy kierującemu, który przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, a także 2 nietrzeźwych rowerzystów.

Wczoraj w miejscowości Raczki Elbląskie zatrzymano do kontroli citroena, którym kierował 55-latek. Mężczyzna przekroczył dozwoloną w terenie zabudowanym prędkość o 52 km/h oznacza to, że jechał ponad 100, w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. Mężczyźnie zatrzymano na 3 miesiące prawo jazdy, a także ukarano 500 złotowym mandatem.

Dodatkowo 2 maja w miejscowości Krzewsk policjanci zatrzymali 2 rowerzystów jadących „zygzakiem”. Pierwszy – 47 latek miał 1,2 promila, drugi 48-latek miał 1,6 promila alkoholu w organizmie. W obu przypadkach spotkanie z patrolem zakończyło się 500 złotowym mandatem.

– Z kolei w Pasłęku zatrzymano 67-latka kierującego volkswagenem. Wynik badania alkotestem w jego przypadku to 1,64 promila alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Odpowie on teraz przed sądem za kierowanie autem po pijanemu. Za taki czyn Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register