Mała sypialnia – jak funkcjonalnie ją urządzić?

Aranżacja małej sypialni często stanowi niemały orzech do zgryzienia, ponieważ takie wnętrze powinno cechować zręczne połączenie funkcjonalności z nienaganną estetyką. Niewielki metraż znacząco ogranicza nasze możliwości, ale jednak całkowicie ich nas nie pozbawia. Możemy bowiem zastosować kilka sprytnych zabiegów, dzięki którym przestrzeń będzie sprzyjała efektywnemu wypoczynkowi i jednocześnie cieszyła oko. Zatem jak urządzić małą sypialnię z pomysłem? Podpowiadamy.

Aranżacja małej sypialni – jak optycznie ją powiększyć?

Większość z nas nie może pozwolić sobie na przeróbkę mieszkania i przesunięcie ścian, dlatego z ograniczoną przestrzenią trzeba poradzić sobie w nieco inny, zdecydowanie mniej inwazyjny sposób. Mowa o optycznym powiększeniu sypialni, które nie musi być zbyt kosztowne czy czasochłonne. Warto bowiem zabawić się kolorami na ścianach i podłodze. W niewielkich wnętrzach najlepiej zrezygnować z ciemnych odcieni, które przytłaczają i pomniejszają przestrzeń. Naszym zadaniem jest uzyskanie efektu całkowicie odwrotnego. Tutaj świetnie sprawdzą się jasne kolory, które wniosą do wnętrz więcej światła i automatycznie stworzą iluzję większego metrażu. Warto zatem stawiać na biel, beż czy kość słoniową, które jednocześnie wzbogacą sypialnię o pierwiastek elegancji.

Aranżacja małej sypialni – przestrzeń do przechowywania

W małych pomieszczeniach często pojawia się problem z zaplanowaniem miejsca do przechowywania. Trzeba zatem wykazać się kreatywnością i maksymalnie wykorzystać każdy metr kwadratowy. Dobrym posunięciem będzie szafa w zabudowie, dzięki której możemy zrobić dobry pożytek nawet z mniej ustawnych zakamarków. Warto też zastanowić się nad zakupem łóżka, które będzie synonimem wygody i zarazem będzie funkcjonować jako dodatkowy schowek. Łóżko tapicerowane z pojemnikiem to sposób na rozwiązanie problemu związanego z przechowywaniem pościeli lub innych drobiazgów, których nie chcemy trzymać na widoku. W sypialni sprawdzą się również półki wiszące, na których możemy ustawić pojemne kosze.

Aranżacja małej sypialni – minimalizm

Przy kompletowaniu wyposażenia sypialni warto przemyśleć, które z jego elementów rzeczywiście będą nam potrzebne. Czasem mniej znaczy więcej, dlatego warto zrezygnować z dużych komód czy toaletki, gdy jej obecność mocno ogranicza swobodę w poruszaniu się po pomieszczeniu. Dobrym rozwiązaniem okazują się również meble wielofunkcyjne, np. kufer do przechowywania, który jednocześnie może pełnić rolę wygodnego siedziska.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register