Maltretował matkę i partnerkę. Ich mękę przerwała policja

Policjanci interweniowali w jednym z mieszkań w centrum Elbląga. Z mieszkania dochodziły krzyki kobiety, które zaalarmowały sąsiadów. Gdy na miejsce przyjechali policjanci okazało się, że sprawcą awantury i obrażeń powstałych u 49-latki oraz 60-letniej kobiety jest 34-latek.

W mieszkaniu zastano partnerkę mężczyzny oraz roztrzęsioną 60-letnią kobietę – matkę mężczyzny. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna wszczął awanturę wyzywał swoją partnerkę a następnie zaczął okładać ją pięściami.

Gdy w obronie kobiety stanęła matka 34-latka, ten odepchnął ją a kobieta upadając doznała rozcięcia głowy. Na miejsce wezwano zespół ratownictwa medycznego, który opatrzył kobiety a 49-latkę przewiózł na badania do szpitala.

Policjanci niedługo później zatrzymali 34-latka, który przebywał już pod innym adresem. Mężczyzna był agresywny. Policjanci użyli wobec niego  ręcznego miotacza pieprzu, który ostudził zapał agresora. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie.

-Od 49-latki policjanci przyjęli zawiadomienie o znęcaniu się psychicznym i fizycznym oraz wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania oraz zakaz zbliżania się. Będą one obowiązywały na czas prowadzenia postępowania. Przepisy te mają chronić ofiary domowej agresji – informuje nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

Art.  207.  [Znęcanie się]

§  1.

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy,

podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§  1a.

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§  2.

Jeżeli czyn określony w § 1 lub 1a połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca

podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register