Małżeństwu z Iławy w Niemczech odebrano dziecko. Sąd przyznał im w końcu rację

Koniec gehenny małżeństwa z Iławy, któremu w Niemczech tamtejsi urzędnicy odebrali dziecko. Dziś sąd w Hamburgu przyznał rodzicom rację i nakazał oddanie córki.

Sąd w Hamburgu podjął dziś decyzję o oddaniu rocznej córeczki Ilonie i Piotrowi Kwiatkowskim z Iławy. Dziewczynka od października pozostawała w ośrodku dla dzieci po tym, jak została odebrana rodzicom przez Jugendamt – informuje Kurier Iławski.

Jak pisze gazeta, sąd nie znalazł podstaw dla decyzji urzędników i zalecił oddanie dziecka rodzicom. Jednocześnie zobowiązał ich do współpracy z niemieckimi urzędami w przyszłości. Jak powiedział specjalnie dla Kuriera ojciec dziecka, podczas rozprawy przedstawiciele Jugendamtu (biura ds. dzieci i młodzieży) zaakceptowali decyzję sądu.

– Od początku nie było podstaw do zabrania nam córki – mówi pan Piotr. – Jak tylko Marcelinka do nas wróci, zamierzam wystąpić o odszkodowanie od urzędników. Było to dla nas, a szczególnie dla naszych starszych, dzieci straszne doświadczenie i cieszę się, bo sąd pokazał, że zarzuty urzędników były naciągane.

Ilona i Piotr Kwiatkowscy, pochodzące z Iławy małżeństwo, z pomocą Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech, walczyli o odzyskanie odebranego przez Jugendamt dziecka.

Według relacji Stowarzyszenia w połowie października 2017 r. 10-miesięczna wtedy Marcelinka została nocą odebrana z rąk babci przez urzędniczki Jugendamtu. Wszystko działo się pod nieobecność rodziców, którzy byli wtedy w szpitalu. O dramacie rodziny mówiła cała Polska. Nie było tajemnicą, że 15 października para pokłóciła się, lecz małżonkowie konsekwentnie stali na stanowisku, że pomimo pewnych zdarzających się nieporozumień są normalną, kochającą się rodziną. Konsekwentnie też były prowadzone działania prawne zmierzające do odzyskania dziecka.

Na razie nadal przebywa w ośrodku Jugendamtu, a przed powrotem dziecka do domu do dopełnienia pozostają jeszcze pewne formalności. Rodzina spodziewa się, że może to potrwać około tygodnia, ale wiele zależy od tego, jak sprawnie będą działać urzędnicy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register