Małżonkowie ukrywali się przez dwa lata. Wpadli w Elblągu

Zatrzymane małżeństwo ukrywało się przed organami ścigania od blisko 2 lat. Kobieta i mężczyzna poszukiwani byli listami gończymi wystawionymi przez prokuraturę w Turku. Zatrzymali ich morąscy kryminalni w Elblągu. Teraz policjanci i prokurator będą mogli zakończyć toczącą się przeciwko nim sprawę przywłaszczania pojazdów.

Morąscy kryminalni zajmujący się poszukiwaniami osób wytropili małżeństwo, które od blisko 2 lat ukrywało się przed wymiarem sprawiedliwości. 40-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna zatrzymani zostali 22.04.2019 r. w jednym z mieszkań na terenie Elbląga.

Małżonkowie nie spodziewali się policjantów w swoim mieszkaniu w wielkanocny poniedziałek. Zatrzymana para poszukiwana była listami gończymi wydanymi przez prokuraturę w Turku w związku z toczącym się przeciwko nim postępowaniem w sprawie przywłaszczania kilku pojazdów.

Oboje zostali tymczasowo aresztowani i przebywają w policyjnych celach. Teraz policjanci i prokurator będą mogli zakończyć toczące się przeciwko nim postępowanie.

Kodeks karny za przestępstwo przywłaszczenia cudzej rzeczy przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

KWP Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register