Mamy najdroższe paliwo w Polsce!

Na przełomie lipca i sierpnia drożeją wszystkie rodzaje paliw – to podwyżki średnio o 4 grosze na litrze w skali całego kraju. Analitycy spodziewają się, że trend zwyżkowy utrzyma się w kolejnym wakacyjnym tygodniu.

Jak zauważają analitycy BM Reflex, ceny wzrosły średnio 4 grosze na litrze w skali całego kraju. Benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio 4,39 zł/l, benzyna bezołowiowa 98 – 4,73 zł/l, olej napędowy – 4,22 zł/l, zaś autogaz – 1,84 zł/l.

Jak zauważyli, ceny różnią się w poszczególnych rejonach kraju. Wyliczyli, że różnice te sięgają od ponad 35 groszy na litrze benzyny do 37 groszy na litrze oleju napędowego i 39 groszy na litrze autogazu.

Najtańsza benzyna bezołowiowa 95 jest w województwach dolnośląskim i lubuskim; za litr bezołowiowej 95 płacimy tu średnio poniżej 4,33 – 4,35 zł. Olej napędowy najtańszy jest już tradycyjnie w województwie dolnośląskim – średnio po 4,15 zł/l. Natomiast najdroższe paliwa mamy w województwie warmińsko-mazurskim – tu litr Pb 95 kosztuje średnio 4,45 zł, a diesla – 4,30 zł.

Najtaniej autogaz – średnio po 1,78 zł za litr – możemy kupić w województwach opolskim i świętokrzyskim, a najdrożej za LPG płacimy w Zachodniopomorskiem – średnio po 1,95 zł/l.

„Podwyżki spowodowały, że ceny paliw wróciły do poziomu z połowy czerwca, a jednocześnie są ponownie wyższe niż przed rokiem: benzyny o 5–6 gr/l, diesel o 11 gr/l, autogaz o 23 gr/l” – ocenili specjaliści.

źródło: realnapolska.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register