Manifestacja KODu przed KPRM

Dziś 2 kwietnia czyli rocznica uchwalenia Konstytucji RP – 2 kwietnia 1997 roku. W nawiązaniu do tej daty KOD organizuje dzisiaj manifestację przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów.

Demonstracja zacznie się o 11.45. i będzie trwała do 16.00. W innych miastach również odbywają się pikiety zwolenników KOD. W planie jest czytanie tekstu Konstytucji RP. Hasłem pikiet jest “Beata drukuj ten wyrok” – w nawiązaniu do braku publikacji orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego. Dodatkowo przypada 19. rocznica uchwalenia Konstytucji, stąd dzisiaj takie demonstracje.

“9 marca Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok, w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej, stwierdzający niezgodność z Konstytucją tak zwanej »ustawy naprawczej« autorstwa PiS. Trybunał działał bezpośrednio w oparciu o artykuły Konstytucji. Zgodnie z Ustawą Zasadniczą, wyroki Trybunału Konstytucyjnego winny być publikowane w Dzienniku Ustaw RP niezwłocznie. Zazwyczaj rząd publikował je w ciągu 7 dni. Po upływie tego okresu, KOD postanowił upomnieć się o przestrzeganie prawa. Nasza pikieta, wraz z tablicą odliczającą dni od daty wydania wyroku, stanęły pod budynkiem KPRM. I będą tam stać do skutku””

– piszą organizatorzy pikiety na profilu tego wydarzenia na Facebooku.

źródło: onet.pl, foto: kod.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register