Maria Kosecka: Prezydent jest gorliwym orędownikiem zakupu urządzeń od plajtującego przedsiębiorcy

Nakręcana jest przez niektóre media kampania dotycząca stoku narciarskiego na Górze Chrobrego i konieczności jego utrzymania. Kosztować to ma, według różnych szacunków, ok. 2 mln zł. Na to pieniądze Prezydent ma i jest gorliwym orędownikiem zakupu urządzeń od plajtującego przedsiębiorcy – pisze radna niezależna Maria Kosecka.

W marcu wystąpiłam do prezydenta z wnioskiem o przeznaczenie środków na naprawę szkód po ubiegłorocznych powodziach. Zwróciłam uwagę na znaczenie Bażantarni jako wspaniałego miejsca rekreacji Elblążan: „Bażantarnia to zabytkowy park leśny położony na skraju Wysoczyzny Elbląskiej będący miejscem masowego wypoczynku elblążan począwszy od początku XVIII wieku. Przez okres powojenny wskutek zaniedbań kolejnych władz zniszczeniu uległy wieża widokowa, czy też restauracja znajdująca się na górze Chrobrego. Teraz natura zniszczyła założone już na początku ubiegłego wieku trasy turystyczne i towarzyszącą infrastrukturę.

Nie możemy pozwolić aby dorobek wielu pokoleń elblążan popadał w ruinę.

Nie wybaczą nam tego obecni, jak i przyszli mieszkańcy naszego miasta.” Czekam na pisemną odpowiedź, jednak ustna, przekazana na sesji brzmiała: „nie mamy pieniędzy”. Prezydent przyzwyczaił nas już do torpedowania wszelkich wniosków tym stwierdzeniem, jest to jego koronny argument. Teraz okazuje się, że znalazł pieniądze na mostek w ciągu ul. Kwiatowej. Media to nagłośniły, pomijając milczeniem moje wcześniejsze starania.

Nakręcana jest jednocześnie przez niektóre media kampania dotycząca stoku narciarskiego na Górze Chrobrego i konieczności jego utrzymania. Kosztować to ma, według różnych szacunków, ok. 2 mln. zł. Na to pieniądze Prezydent ma i jest gorliwym orędownikiem zakupu urządzeń od plajtującego przedsiębiorcy.

Nie zamierzam się licytować co jest dla miasta i jego mieszkańców ważniejsze cała Bażantarnia, czy też jej część Góra Chrobrego. Jednak chociażby poprzez kryterium sezonowości korzystania ze stoku (przy srogiej zimie 2 miesiące) i całorocznej możliwości korzystania z całego parku Bażantarnia (spacery, biegi, rowery) wybór analityka jest prosty.

Ciekawe jakie wnioski opracuje super zespół powołany przez Prezydenta, czy ma to być alternatywa dla Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki? Jest to statutowy organy Rady Miejskiej powołany do opiniowania spraw z zakresu jej problematyki, w tym sportu! Prezydent ma prawo oczywiście powoływać swoje zespoły, tylko po co? Czyżby szukano na siłę argumentów na poparcie z góry założonej decyzji?

Maria Kosecka

 

1 komentarz

  • Prorok Igor Reply

    13 kwietnia 2018 at 14:30

    W sumie ok ale trochę się dziwie wszystkim, że nikt nie wymienia kto i od kiedy jest czy też był we władzach spółki i jest powiązany z obecnym prezydentem? No pani radna powinna o tym wiedzieć najlepiej.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register