Mazdy skradzione w Austrii odzyskane

Stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową odzyskali dwie mazdy, które zostały skradzione na terenie Austrii. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Leszek W. oraz Marcin P. wpadli w ich ręce w momencie kiedy przekroczyli granicę w Cieszynie, poruszając się skradzionymi pojazdami. Obaj zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd.

Do zatrzymania mężczyzn doszło krótko po tym jak przekroczyli granicę  polsko-czeską w Cieszynie. Z informacji stołecznych policjantów z wydziału do walki z przestępczością samochodową wynikało, że mogą przemieszczać się samochodami, które zostały skradzione na terenie Austrii kilka godzin wcześniej. Najpierw w ręce funkcjonariuszy trafił 34-letni Marcin P. Chwilę później został zatrzymany 44-letni Leszek W. Mężczyźni  poruszali się mazdami.

Na tym etapie postępowania Leszek W. oraz Marcin P. usłyszeli zarzuty za paserstwo samochodów. 42-latek był już karany za podobne przestępstwa. Obaj odpowiedzą także za nie stosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonych przez warszawski sąd. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani. Za paserstwo grozi kara do 5 lat więzienia.

mazda1mazda3

źródło: policja.waw.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register