Meksyk w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu

Na głowach Panowie mają sombrero, Pani piękne suknie. Grają wspaniale na gitarach, tańczą, mają smaczne jedzenie. Jest tam ciepło, rosną kaktusy. Gdzie jesteśmy? Nadal w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu, które jednak na jeden dzień zmieniło się w …meksykańskie pueblo.

Takie rzeczy tylko w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu. Jeśli mamy meksykański dzień, to mamy meksykańskie przebrania, meksykańskie jedzenie, mówimy po hiszpańsku, a o Meksyku – jego kulturze, tradycjach, ciekawostkach opowiadają zaproszeni do przedszkola w Elblągu prawdziwi goście z Meksyku. Dodajmy, że to prawdziwi Mariachi – słynni meksykańscy muzycy!

To był typowo meksykański dzień w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu.

Dzieci, w ramach poznawania świata oraz nauki o różnych kulturach i narodach, poznawały tym razem Meksyk. Jednak nie bylibyśmy sobą, gdyby w Niepublicznym Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu wszystko miało przebiegać standardowo – czyli lekcja, plansze, obrazki i pogadanki. Takie nudne zajęcia to nie dla nas!

W naszym przedszkolu w Elblągu pojawili się prawdziwi goście z Meksyku – Mariachi, czyli meksykańscy muzycy, którzy grali, śpiewali i tańczyli tamtejsze ludowe melodie. Opowiadali również dzieciom o Meksyku, kulturze, zabawach, życiu w tym wspaniałym kraju.

Meksykańska muzyka, skoczna, wesoła i dynamiczna oczywiście porwała Małych Europejczyków do tańca i wspólnych zabaw.

Oczywiście do meksykańskiego dnia musieliśmy się odpowiednio przygotować, ubierając meksykańskie stroje i wykonując prace plastyczne prezentujące kulturę tego ciekawego kraju.

W efekcie budynek naszego przedszkola w Elblągu przypominał praktycznie meksykańskie pueblo!

Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jakie barwy ma meksykańska flaga i co symbolizuje. Poznaliśmy tradycyjne stroje i legendy związane z Meksykiem. Uczyliśmy się prostych zwrotów w języku hiszpańskim: buenos dias, hola, gracias, me iiamo, adiós. Śpiewaliśmy piosenki w meksykańskim klimacie ” La Cucaracha” “eo ea”. Poznaliśmy takie słowa jak: sombrero, poncho, marakasy, taco.

Na podsumowanie zajęć plastycznych wykonaliśmy meksykańskie paszporty. Meksykański dzień zakończyliśmy zajadając się kolbami kukurydzy i słynnymi nachosami.

Kolejna wspaniała przygoda przedszkolaków z Małego Europejczyka w Elblągu!

Uczymy się i poznajemy życie „na żywo” w Żłobku i Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – możemy wszystko zobaczyć na własne oczy, dotknąć, posmakować, dowiedzieć się na miejscu. Wychodzimy poza sale przedszkolne i plac zabaw przedszkola, aby nasze dzieci na własne oczy mogły doświadczyć tego, co w życiu jest ważne i istotne.

Przedszkole to nie tylko budynek, plac zabaw i sale. Przedszkole to dla naszych dzieciaczków prawdziwe, wspaniałe przygody oraz poznawanie otaczającego nas świata.

Więcej informacji, zdjęć i filmów znajdziecie na naszej stronie na facebooku: Facebook Małego Europejczyka

Dlaczego warto wybrać dla swojego dziecka Niepubliczny Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu? O tym możecie przeczytać tu:

Wybierz Żłobek i Przedszkole Mały Europejczyk w Elblągu

Tak uczymy w Przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu – nauka przez zabawę i zabawa z nauką. Dzieci chłoną wiedzę podaną im w ciekawy, przystępny sposób.

Jeśli również chcesz, aby Twoje dziecko właśnie w taki sposób uczyło się w przedszkolu, koniecznie zapisz je już dziś do Przedszkola Mały Europejczyk w Elblągu.

Zapisy – telefon: 515 406 883

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register