Meteorolodzy z Elbląga ostrzegają – w weekend i poniedziałek może być groźnie

Cofka na Zalewie Wiślanym i wezbranie wód w lokalnych rzekach. Czy czeka nas znów wylew rzeki Kumieli i poważne problemy? Elbląscy meteorolodzy z Info.Meteo Elbląg ostrzegają, że może być groźnie.

Przed nami pogodowo dynamiczne dni, przygotowując prognozę na weekend, wyłonił nam się obraz dość niebezpiecznej sytuacji meteorologicznej jaka może mieć miejsce wraz z końcem niedzieli i w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w sam poniedziałek – informuje portal www.meteoelblag.pl.

W niedzielę według prognoz wielu modeli, tych europejskich, polskich czy globalnych spodziewamy się zsuwania znad południowej Skandynawii po Wybrzeże Gdańskie niżowej bruzdy, w której wiatr na kilka godzin się wyciszy.

Bruzda wędrując przez północno wschodnią Polskę jednocześnie się pogłębiając ale już za naszymi wschodnimi granicami do miana wtórnego ośrodka wraz z niżem położonym nad krajami bałtyckimi zaciągnie znad północnych rejonów Europy nad WYBRZEŻE, POMORZE I WARMIĘ arktyczne, chwiejne masy powietrza w których może nam na głowy padać dosłownie wszystko, od deszczu po krupę śnieżną i drobny grad, niewykluczone będą pojedyncze wyładowania atmosferyczne (poniedziałek).

Silnie wiać z kierunków północnych będzie nawet 12 godzin ale apogeum spodziewane jest w nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w poniedziałkowy poranek, wówczas europejski model HD, prognozuje porywy rzędu 102 km/h, przy strefie brzegowej i 80 – 90 km/h na lądzie.

Jeśli rzeczywiście dojdzie do rozwoju tego typu wydarzeń, trzeba będzie liczyć się z dość gwałtownym wzrostem stanów wód rzek na Żuławach oraz w Rzece Elbląg, jednocześnie wichura może pozbawiać mieszkańców prądu oraz łamać drzewa czy uszkadzać dachy.

Więcej informacji: http://www.meteoelblag.pl  

 

1 komentarz

  • Jadwiga Reply

    26 października 2017 at 15:52

    Dopiero kilka dni temu pojawila sie informacja na tablicy kto jest dzielnicowym przy ul.Rozanej Niestety nie mielismy okazji go poznac.Byla kiedys w telwizji informacja iz policjanci wyjda na ulice .Nie znamy swojego dzielnicowego

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register