Mężczyzna szalał z nożem po osiedlu. Przebił opony w samochodach

Patrol policjantów prewencji zatrzymał 44-letniego mężczyznę z nożem. 44-latek wcześniej miał ubliżać mieszkańcom osiedla a chwilę później przebił opony w trzech zaparkowanych samochodach. W chwili zatrzymania miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Policjanci, którzy przyjechali wczoraj po godzinie 17.00 na osiedle „Za Politechniką” szybko obezwładnili agresywnego mężczyznę z 20 centymetrowym nożem. Z relacji świadków wynikało, iż najpierw miał on zaczepiać osoby i im ubliżać, chwilę później poszedł na osiedlowy parking i zaczął przebijać nożem opony w zaparkowanych samochodach.

Wtedy nadjechali wezwani na miejsce policjanci. Po okrzykach „Stój!” „Policja”,  44-latek odrzucił nóż. Wtedy też obezwładniono go i założono mu na ręce kajdanki. Policjanci przebadali go również alkotestem.

– W chwili zatrzymania mężczyzna miał 1,84 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Policjanci ustalili właścicieli trzech uszkodzonych samochodów. Za uszkodzenia mienia Kodeks Karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności – mówi kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register