Mężczyzna wpadł do rzeki Elbląg. Nie pamiętał jak to się stało

Policjanci patrolowo-interwencyjni przy pomocy rzutki ratowniczej zabezpieczyli mężczyznę, który wpadł do rzeki Elbląg. Po przyjeździe straży pożarnej i użyciu sprzętu do ratownictwa wodnego wyciągnięto wychłodzonego mężczyznę na brzeg.

Sytuacja miała miejsce w niedzielę, chwilę po godzinie 5.00 rano. Wpadającego do wody zauważył mężczyzna spacerujący z psem .Wtedy też usłyszał wołanie o pomoc. Zawiadomił policję i próbował pomóc mu używając swojej kurtki. Patrol, który przyjechał na miejsce użył ratowniczej rzutki będącej na wyposażeniu radiowozu. Przy jej pomocy zabezpieczono 20-latka i przeciągnięto w stronę drabinek ratowniczych.

Niestety 20-latek był na tyle wyziębiony, że nie był w stanie nawet z pomocą wyjść z wody. Dopiero użycie sprzętu ratowniczego przez strażaków pozwoliło na wydostanie go z wody. Mężczyźnie udzielono pomocy medycznej.

20-latek był przytomny nie pamiętał jednak okoliczności w jakich wpadł do wody. Tego wieczoru bawił się w jednym z lokali na elbląskiej starówce. Sytuacja zakończyła się szczęśliwie, ale mogło być zupełnie inaczej. Może być przestrogą, bo tu od tragedii dzieliło ją naprawdę niewiele.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu 

fot. zdjęcie poglądowe.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register