Mężczyźnie groziła śmierć w Bażantarni. Pomógł spacerowicz

W miniony czwartek do biura Nadleśnictwa Elbląg zgłosił się starszy mężczyzna z prośbą o pomoc. Okazało się ze spacerując po elbląskiej Bażantarni natknął się  na grzybiarza (także w podeszłym wieku), który zsunął się do potoku prosto ze ścieżki przy czerwonym szlaku. Po udzieleniu mu pomocy i wyciagnięciu z zimnego potoku, mężczyzna udał się do leśników po pomoc.

Pracownicy nadleśnictwa natychmiast podjęli działania mające na celu zlokalizowanie poszkodowanego. Powiadomiony został leśniczy Leśnictwa Dębica, który po krótkich poszukiwaniach odnalazł poszkodowanego i wezwał pomoc, a po przyjeździe pogotowia pomógł ratownikom przetransportować poszkodowanego i mocno wychłodzonego mężczyznę do karetki.

Dzięki sprawnemu działaniu i szybko przekazanej informacji udało się uratować starszego Pana przed śmiercią z wychłodzenia.

Pamiętajmy, udając się do lasu należy zawsze być odpowiednio przygotowanym. Trzeba być ubranym stosownie do pory roku, mieć naładowany telefon komórkowy, należy powiadomić kogoś bliskiego o kierunku, w którym się udajemy i mieć ze sobą wodę oraz coś do jedzenia.

las

las

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register