Miała być inwestycja, a mężczyzna stracił 130 tys. zł!

Z pewnym 39-letnim mężczyzną skontaktował się poprzez komunikator „doradca finansowy”, który polecił mu zainstalowanie na telefonie programu „any dysk”. Niedługo później z jego konta bankowego zniknęła kwota ponad 130 tysięcy złotych…

39-letni mężczyzna postanowił zainwestować trochę pieniędzy w kryptowaluty. Nie dokładnie wiedział jak to zrobić więc mediach społecznościowych poszukał informacji na ten temat a nawet znalazł firmę, która się tym zajmuje. Po dwóch dniach skontaktował się z nim doradca finansowy i zaproponował obsługę całej inwestycji od strony technicznej. 39-latek miał założyć profil oraz dokonać wpłaty 900 złotych.

Kolejnym etapem była konieczność zainstalowania na telefonie programu „any dysk”, który to umożliwiłby korzystanie z profilu bankowego i dokonywanie operacji finansowych. Tak też się stało. W kluczowej fazie inwestycji doradca finansowy polecił przelanie sporej kwoty z konta bankowego na to inwestycyjne. Była to kwota ponad 130 tysięcy złotych.

Po tej operacji kontakt z doradcą finansowym się urwał a sprawa trafiła na policję. Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawców oszustwa.

Pamiętajmy chęć szybkiego i łatwego zysku często gubi niedoświadczonych inwestorów i padają oni ofiarą oszustów, którzy zastawiają w sieci tego rodzaju pułapki. Nie instalujmy w telefonie ani na komputerze nieznanych nam aplikacji. Gdy to zrobimy możemy stracić kontrolę nad swoim urządzeniem albo dać ją komuś zupełnie innemu.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register