Miała być inwestycja w akcje. Wyszła akcja z oszustwem!

Mieszkaniec jednej z podelbląskich miejscowości skusił się na ofertę sprzedaży akcji jednego ze znanych koncernów paliwowych. Z mężczyzną skontaktował się specjalista ds. inwestycji i zaproponował zakup akcji. Ten niewiele się zastanawiając postanowił zainwestować i dał dostęp do swojego komputera oszustowi.

Sytuacja miała miejsce w jednej z miejscowości niedaleko Elbląga. Tam pewien mężczyzna uległ namowom konsultanta ds. inwestycji, który do niego zadzwonił. Konsultant zaproponował mu zakup akcji koncernu paliwowego. Tłumacząc że te akcje szybko będą wzrastać na wartości. Namówił także naszą ofiarę do zainstalowania na komputerze programu który będzie miał ułatwiać kontrolę nad prowadzonymi inwestycjami.

Mężczyzna zainstalował program a dzięki temu oszust przejął kontrolę nad jego komputerem i z konta mężczyzny wypłacił prawie 10 tysięcy złotych. Niedoszły inwestor zgłosił wyłudzenie na policji. Za oszustwo Kodeks Karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy:

Policja przestrzega przed instalowaniem na urządzeniach z których logujemy się do bankowości internetowej nieznanych nam aplikacji. Ich zainstalowanie może dać dostęp do naszego urządzenia obcej osobie, która uzyska również dostęp do naszego konta w banku.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register