Miasta nie stać na ochronę urzędowych budynków. Dlaczego nie może tego robić Straż Miejska?

Nie udało się rozstrzygnąć przetargu na ochronę obiektów Urzędu Miejskiego w Elblągu. Chociaż chciało się tego podjąć pięć firm, to warunki finansowe przekraczają możliwości budżetu miejskiego. Radny Paweł Kowszyński pyta – dlaczego zadania ochrony obiektów nie może realizować Straż Miejska?

Urząd Miejski poszukiwał firmy, która zadba o ochronę obiektów, osób i mienia, o dozór sygnałów przesyłowych oraz konserwację urządzeń alarmowych w obiektach Urzędu Miejskiego w Elblągu. Zgłosiło się pięć firm, które żądały nawet ponad dwa razy więcej niż oferuje miasto. Wystarczy powiedzieć, że najtańsza opcja to prawie 800 tys. złotych. Miasto na ten cel chciało przeznaczyć niecałe 500 tys. zł. Przetarg unieważniono.

Radny Paweł Kowszyński (PiS – Zjednoczona Prawica) pyta czy w takiej sytuacji logicznym rozwiązaniem nie byłoby powierzenie funkcji ochrony obiektów elbląskiej Straży Miejskiej?

– Zamiast wynajmować firmy ochroniarskie miasto powinno korzystać z własnej instytucji – wszak mamy Straż Miejską z centrum monitoringu za miliony. Dziwię się, że obecny prezydent Elbląga Witold Wróblewski nie dokonał reorganizacji Straży Miejskiej tak aby od lipca mogła ona przejąć ochronę, dozorowanie i monitoring obiektów miejskich – stracone 4 lata. Moim zdaniem właśnie to Straż Miejska powinna dozorować obiekty Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz obsługiwać monitoring miejskiej sieci bezpieczeństwa. Skoro mamy własne służby to po co zlecać dozorowanie firmom zewnętrznym i płacić za to miliony? Skoro mamy Straż Miejską to niech strzeże miasta i jego obiektów. Urząd Miejski, MOPS, MOSiR, PUP, ZBK, ZKM, tramwaje, instytucje miejskie, kultury, żłobki, przedszkola, szkoły, bursy… miasto wydaje miliony na prywatną ochronę – napisał radny Paweł Kowszyński na swoim koncie na facebooku. – Czy jesteśmy, aż tak bogatym miastem aby płacić miliony za prywatną ochronę? Skoro tak, to dlaczego nie stać miasta na bezpłatną komunikację miejską dla elblążan?

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register