Miasto kupi nowy, czwarty tramwaj. Będzie też biletomat

Kolejne dobre informacje dla mieszkańców. Wczoraj w Olsztynie prezydent Witold Wróblewski podpisał z marszałkiem Gustawem Markiem Brzezinem umowę dofinansowania na zakup kolejnego – czwartego nowego tramwaju, w ramach projektu „Poprawa zrównoważonej mobilności mieszkańców Elbląga – etap II”.

Pozyskane dofinansowanie wynosi ponad 2 mln złotych. Zakres projektu obejmuje: zakup nowego niskoemisyjnego taboru tramwajowego, wymianę 14 sztuk opraw oświetlenia na energooszczędne (LED) w obszarze pętli tramwajowo-autobusowej w ulicy Ogólnej oraz wsparcie węzła przesiadkowego w obszarze skrzyżowania ulic Płk. Stanisława Dąbka i Ogólnej poprzez zakup i montaż obustronnej tablicy informacji pasażerskiej i biletomatu. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 2,9 mln. zł

– Jest to kontynuacja realizowanego obecnie pierwszego etapu, na który również otrzymaliśmy unijne wsparcie. Przypomnę, że trzy nowe tramwaje są obecnie produkowane przez poznańską firmę Modertrans Sp. z o.o, z którą w czerwcu ubiegłego roku podpisaliśmy umowę. Z tych samych funduszy wsparta będzie również modernizacja zajezdni tramwajowej oraz budowa węzła przesiadkowego przy Placu Dworcowym – podkreśla prezydent Witold Wróblewski.

fot. infotram.pl

1 komentarz

  • Albert Pierrepoint Reply

    2 września 2018 at 07:34

    I pojadą nowe tramwaje po zdezylowanych szynach aż pogubią śrubki!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register