Miasto kupuje kolejny nietypowy tramwaj

Miasto Elbląg ogłosiło przetarg na zakup jednego nowego tramwaju. Oczekuje dostawy jednoczłonowego, częściowo niskopodłogowego pojazdu. Jedyną ofertę – tak jak ostatnio – złożył Modertrans – informuje portal Transport Publiczny.

Przedmiotem zamówienia jest zakup jednego nowego wagonu tramwajowego jednoczłonowego, jednokierunkowego, o długości 14-15,5 m, częściowo niskopodłogowego, z napędem silnikami prądu przemiennego i sterowaniem mikroprocesorowym, z dwoma wózkami obrotowymi, z kabiną motorniczego w przedniej części oraz stanowiskiem sterowniczym do manewrowania z tyłu wagonu.

W piątek (23 listopada) minął termin ofert. Jak można było się spodziewać, wystartował jedynie Modertrans, który zaoferował kwotę w wysokości 3,345 mln zł brutto. To więcej, niż oczekiwał zamawiający, który określił kwotę zamówienia na 2,760 mln zł. Producent określi maksymalny nacisk na oś na 78 kN. Jeśli Elbląg zdecyduje się na ofertę, to nowy tramwaj ma zostać dostarczony do końca stycznia 2020 r.

Elbląg zamawiał już podobne tramwaje. W czerwcu 2017 r. miasto podpisało z Modertransem umowę na dostawy trzech nowych tramwajów.

Producent zaoferował tramwaje z serii Moderus Beta MF 09 AC o długości 14,3 metra, z niską podłogą w środkowej części stanowiącą 40% powierzchni wewnętrznej wagonu. Pojazd będzie wyposażony w bardziej klasyczne rozwiązania wózkowe.

Wartość umowy to ok. 7 mln zł brutto, natomiast jednego tramwaju to 2,275 mln zł brutto. Jak wyjaśniało miasto – zakup nietypowych w skali Polski tramwajów jest podyktowany spadającą liczbą mieszkańców oraz pasażerów, a także ograniczonymi możliwościami finansowymi.

źródło: Transport Publiczny

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register