Miasto nie ma pieniędzy więc radny wziął sprawy w swoje ręce

Wiele interpelacji radnych kończy się w momencie, gdy prezydent Witold Wróblewski informuje, że na dane zadanie nie ma środków w budżecie miasta. Jednak nie tym razem. Radny Robert Turlej, gdy otrzymał odmowę finansowania projektu „Rowerowy Maj” przez prezydenta, sam zaczął działać.

„Rowerowy Maj” – to projekt kampanii promocyjnej korzystania z rowerów w naszym mieście. Radny Robert Turlej próbował zainteresować tym władze miasta, wskazując na potrzebę druku plakatów, ulotek oraz nagród dla biorących w akcji udział.

Prezydent miasta Witold Wróblewski odmówił jednak wsparcia finansowego dla takiej akcji.

– W odpowiedzi na moją interpelację dowiedziałem się, że Miasta Elbląg nie stać na ufundowane nagród dla dzieciaków w ramach akcji „Rowerowy Maj” dlatego, też wziąłem sprawy we własne ręce – informuje radny Turlej.

Radny uruchomił publiczną zbiórkę pieniędzy w serwisie „Pomagamy”: https://pomagamy.im/rowerowymajelblag

Robert Turlej chce, aby do „Rowerowego Maja” dołączyły wszystkie elbląskie szkoły. Stąd dość szeroka akcja promocyjna.

Aby przeprowadzić kampanię w elbląskich szkołach potrzebne są środki finansowe na druk plakatów, dzienniczków, naklejek a także zakup nagród dla najaktywniejszych uczestników. Chcemy, aby jak najwięcej elbląskich uczniów wzięło udział akcji dlatego, też każda złotówka przeznaczona na organizację kampanii będzie bardzo przydatna.

Na chwilę obecną zebraliśmy od sponsorów niezbędne środki na druk niezbędnych plakatów i naklejek. Pieniądze uzyskane dzięki Twojemu wsparciu przeznaczone zostaną na zakup nagród dla uczestników akcji.

W tym roku kampania Rowerowy Maj rozpocznie się w poniedziałek 7 maja i potrwa do środy 30 maja” – czytamy na temat akcji.

Kampania Rowerowy Maj to największa w Polsce akcja promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych oraz grona nauczycielskiego.

Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkół.

Ogólnopolska strona Kampanii: https://rowerowymaj.eu/

Zasady kampanii są bardzo proste: każdy uczestnik akcji, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

 

1 komentarz

  • Igor Prorok Reply

    3 kwietnia 2018 at 09:43

    Sorry ale jest to żałosne! Jak rozumiem potrzebnych jest 2000 zł?! Więc czegoś nie rozumiem po oświadczeniu majątkowym widać, że radny jest bardzo zamożnym człowiekiem i te 2000 tys to kpina dla jego budżetu domowego ! Bicie piany i nic więcej!

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register