Miasto pomoże przedsiębiorcom – na ile może

Samorząd Elbląga chce pomóc lokalnym przedsiębiorcom. Dlatego władze miasta zdecydowały o odstąpieniu od pobierania opłaty targowej w tym roku. Także na specjalnej sesji radni miejscy zdecydują o jeszcze jednej ważnej sprawie.

Władze miasta zdecydowały, że w terminie od 1 stycznia 2021 roku do dnia 31 grudnia 2021 roku na targowisku miejskim w Elblągu nie będzie pobierana opłata targowa dzienna.

Wszelkich informacji w ww. sprawie udziela Biuro Targowiska przy ulicy Płk. Dąbka 99B w Elblągu, telefon kontaktowy 55 625 63 94.

Ponadto radni miejscy, na specjalnej sesji, mają zdecydować czy przedsiębiorcy, którzy opłacają zezwolenie na sprzedaż alkoholu na miejscu, będą od takiej opłaty zwolnieni. Projekt przewiduje, że Ci przedsiębiorcy, którzy już takie zezwolenie opłacili, otrzymają zwrot tej opłaty.

Dotyczy to głównie właścicieli restauracji, pubów, klubów czy dyskotek, którzy z powodu pandemii musieli zamknąć swoje lokale. Jednak, aby nie stracić pozwolenia na alkohol, musieli opłacać tzw. koncesję.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register