Miasto przekaże świąteczne paczki seniorom

Do elbląskich seniorów, którzy w te święta szczególnie liczą na pomoc, trafi 200 paczek od Prezydenta Elbląga.

Osoby, które otrzymają wsparcie, to mieszkańcy powyżej 70 roku życia, często samotni i schorowani. Nie zapomniano również o najstarszych elbląskich seniorach – stulatkach (w tej grupie jest 16 osób). Najbardziej potrzebujących pomocy rozpoznał i wskazał elbląski MOPS.

W paczkach świątecznych seniorzy znajdą m.in. słodycze, wędliny, kawę, herbatę oraz sok. Do powyższych produktów dołączono również tradycyjną świąteczną babkę, zajączka i baranka.

Paczki dostarczane będą od dziś do czwartku przez pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu oraz żołnierzy 43 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Braniewie.

Pamiętamy w tym czasie o bliskich, z którymi nie możemy się teraz spotkać,  pamiętamy także o seniorach, do których kierujemy tę świąteczną paczkę. Choć z konieczności mieszkańcy muszą być od siebie oddaleni wierzę, że mimo to, jako elblążanie, tworzymy wspólnotę, niesiemy sobie wzajemną pomoc, wspieramy się. Dowodów tej wzajemnej życzliwości jest w ostatnim czasie naprawdę dużo. Takie piękne postawy dają nam siłę i nadzieję na pokonanie trudności – pisze prezydent miasta.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register