Miasto “stroi się” na Święta

Rozpoczął się montaż ozdób, które rozświetlą miasto w okresie świątecznym. Dziś ustawiana jest nowa choinka na ul. Stary Rynek, montowana będzie także świetlna iluminacja Bramy Targowej. Tradycyjnie już świąteczną oprawę zyskają najważniejsze ulice w mieście. Efekt będzie można podziwiać  od  6 grudnia, kiedy zaplanowane jest oficjalne rozświetlenie miejskich dekoracji.

Choinki
Zakupiona w tym roku choinka, która montowana jest przy Katedrze św. Mikołaja ma 10 metrów wysokości, przyozdobiona jest Gwiazdą o średnicy 100cm, 41 ażurowymi złotymi bombkami z efektem migania, 600 bombkami złotymi i czerwonymi i 10520 punktów świetlnych LED. Choinka ta jest doskonałą imitacją żywego świerku. Świąteczne drzewo przyozdobi także Plac Jagiellończyka.

Ulice
Świetlnymi dekoracjami ozdobione zostaną ulice: Stary Rynek, Świętego Ducha i Wigilijna na starówce oraz Hetmańska, 1 Maja, Łączności i Odrodzenia.

Na tramwajowej trakcji
Zakupione w ubiegłych latach oświetlenie pojawi się również, jak co roku, na trakcji tramwajowej – od ulicy Obrońców Pokoju, wzdłuż ulicy Płk. Dąbka, do ul. 12 Lutego – tworząc wspólnie jeden oświetlony trakt wzdłuż miasta.

Świąteczne ozdoby dekorować będą miasto do Święta Trzech Króli i elbląskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register