Miasto walczy z nielegalnymi reklamami. Wizyta w „śmiecącej” firmie

Nielegalnie rozklejane ulotki na słupach i znakach drogowych wciąż pojawiają się na terenie Elbląga. Zjawisko to starają się ograniczać urzędnicy i Straż Miejska. Jednym ze sposobów jest bezpośrednie dotarcie do firm, które w ten sposób się reklamują, pokazanie ulotek usuniętych ze słupów, a także poinformowanie o możliwych sankcjach karnych za zaśmiecanie miasta oraz nakłonienie przedstawicieli firm do zmiany sposobów promocji na te legalne.

Wczoraj przed południem patrol Straży Miejskiej, wspólnie z Romanem Smoleńskim piastującym w Urzędzie Miejskim stanowisko ds. estetyzacji miasta, po raz kolejny w tym roku udali się do jednej z firm finansowych, której ulotki nielegalnie rozklejone zostały na słupach oświetleniowych.

Przedstawicielka firmy poinformowana została o zapisach prawnych i sankcjach, jakie grożą za zaśmiecanie miasta. W pierwszej kolejności urzędnicy i Straż Miejska chce przekonywać firmy, że ten sposób reklamy nie jest właściwy i psuje przestrzeń miejską.

IMG_3325_images_stories_2017_12_thumb_large800_800

To kolejne już działanie, które ma zwiększyć świadomość mieszkańców, jak i samych firm dotyczącą estetyki miasta.

Na początku grudnia w komunikacji miejskiej, w elbląskich tramwajach oraz autobusach obsługiwanych przez dwóch przewoźników PKS oraz Arrivę, pojawiły się specjalne grafiki nawiązujące do świątecznej choinki obklejonej spamem i nielegalnymi ulotkami (zob. artykuł – „Przedświąteczny czas wolny od miejskiego spamu”).

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register