Miasto walczy z pandemią. Czy nie za późno?

Od dziś prowadzona będzie dezynfekcja miejskich przystanków autobusowych i tramwajowych, przycisków sygnalizacji świetlnej oraz parkometrów. Zadanie realizowane będzie przez Elbląskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

Dezynfekcja odbywać się będzie w miejscach najczęściej uczęszczanych, przy głównych ciągach komunikacyjnych. Prace prowadzone będą w godzinach wieczornych. Dezynfekcje wykonywane będą przy użyciu płynów zgodnych z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

3894 litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni zakupił do tej pory elbląski samorząd. Dziś rozpoczęto dystrybucję tych środków do jednostek, które świadczą pomoc mieszkańcom w czasie trwającej epidemii.

Płyn został przekazany między innymi do Domów Pomocy Społecznej, Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych, Hospicjum, Lazarusa, PCK, MOPSu, Regionalnego Centrum Wolontariatu, Domu dla Bezdomnych, Domu Samotnej Matki i Kobiet w Ciąży, Straży Miejskiej, miejsc kwarantanny oraz spółek miejskich, które świadczą usługi na rzecz elblążan.

Miasto kupuje i pozyskuje środki ochrony osobistej dla elbląskich medyków i służb miejskich.

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy, pracownicy szpitali, Miejskiego  Ośrodka Pomocy Społecznej, DPS, miejskie służby to osoby na pierwszej linii frontu. Musimy o nie w sposób szczególny dbać. Aby zapewnić im niezbędną ochronę elbląski samorząd zakupuje lub pozyskuje środki ochrony indywidualnej.

Do tej pory zakupiono bądź pozyskano:

– 16 050 sztuk maseczek ochronnych

– 3894 litrów płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni

– 24 800 sztuk rękawiczek ochronnych

– 212 sztuk kombinezonów ochronnych

– 30 sztuk gogli i okularów ochronnych

– 360 sztuk artykułów sanitarnych

– 1050 sztuk przyłbic ochronnych

– 30 sztuk kołder i pościeli

Wydatkowano na ten cel – 144 031,89 zł.

Elbląski samorząd uzyskał dofinansowanie na edukację zdalną. Gmina Miasto Elbląg mogła aplikować o środki do 100 000 zł i praktycznie ta maksymalna kwota została pozyskana.

Uzyskano dokładnie 99.760 zł na zakup 35 laptopów oraz 40 słuchawek nagłownych z mikrofonami. Sprzęt ten ma wspomóc proces zdalnego nauczania. Uruchomiono już proces zakupu. Komputery trafią do 16 elbląskich szkół podstawowych i dyrektorzy zdecydują o przekazaniu sprzętu najbardziej potrzebującym dzieciom.

Zadnie Zdalna Szkoła realizuje Centrum Projektów Polska Cyfrowa podległe Ministerstwu Cyfryzacji.

1 komentarz

  • Wkurzona Reply

    9 kwietnia 2020 at 20:15

    Noo w końcu można to było zrobić już dawno temu, ale szacunek że w końcu się na to zdobyli. Ale nie tylko to mi dokucza.,mianowicie kiedy w końcu miasto się weźmie za osoby odpowiedzialne za czystość w blokach na klatkach brud smród i ubustwo windy brudne nie mówiąc o odkażanu ich pani sprzątająca kościół odwiedza po 5 razy dziennie bo synus księdzem jest a za to za co ma płacone tego nie robi a zgłaszając to wyżej niestety nic nie daje bo ma plecy w spółdzielni która ja zatrudnia. Wydaje mi się że ktoś powinien takie rzeczy sprawdzać

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register