Miasto wybudowało nową drogę na Zatorzu

Zakończyła się budowa połączenia drogowego pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą w Elblągu. To kolejna inwestycja drogowa realizowana przez elbląski samorząd w celu poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców oraz dostępności terenów inwestycyjnych. Inwestycja, która w listopadzie otrzymała pozwolenie na użytkowanie została dziś oficjalnie otwarta.

Drogę pomiędzy ulicami Akacjową i Lotniczą w Elblągu wykonała Firma Budowlano –  Drogowa MTM z Gdyni. Zakres inwestycji obejmował budowę odcinka długości 1,1 km od ul. Lotniczej na wysokości bramy do byłych koszar wojskowych do ul. Akacjowej. W ramach zadania oprócz drogi wraz z chodnikiem i ścieżką rowerową wykonane zostały między innymi: zatoka autobusowa, zjazdy, oświetlenie, czy kanalizacja deszczowa, teletechniczna.

Bardzo dziękuję firmie MTM – to sprawdzona firma, która realizowała między innymi wiadukt na Zatorze. Tak, jak i przy poprzednich realizacjach, tak i teraz nie mieliśmy żadnych problemów. Cel inwestycji był jasny. Mamy Al. Grunwaldzką, która jest mocno dociążona i obok 7, która również jest mocno wykorzystywana. Realizacja tej inwestycji oprócz tego, że obsługuje firmy, które tutaj funkcjonują  jest takim bajpasem w razie jakiegoś zdarzenia. To ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa. Dla mieszkańców dzielnicy Zatorze to natomiast jeszcze lepsze skomunikowanie z drogą nr 7 – nie muszą wjeżdżać do miasta – podkreślał podczas briefingu prezydent Witold Wróblewski.  

Ta trasa to kolejna inwestycja, która uatrakcyjnia tereny inwestycyjne w tej dzielnicy. Pierwsza to oczywiście wiadukt, teraz połączenie ul. Lotniczej z Akacjową. W trakcie budowy tej ulicy zrobiliśmy zjazdy nie tylko dla inwestorów, którzy już prowadzą działalność, ale także dla potencjalnych inwestorów. To przedsięwzięcie zostało zrealizowane kompleksowo z pełną infrastrukturą techniczną – zaznaczył Janusz Nowak, wiceprezydent Elbląga.

Bardzo dziękuję za współpracę i możliwość realizowania kolejnego kontraktu w Elblągu. Liczę, że będzie jeszcze okazja się spotkać przy kolejnych inwestycjach. Mam nadzieję, że to przedsięwzięcie, jak i te które już wykonaliśmy w Elblągu wcześniej, dobrze będą służyć lokalnej społeczności – mówił Maciej Gółkowski, dyrektor Firmy Budowlano – Drogowej MTM.

Całkowity koszt robót budowlanych wyniósł 10 545 111,88 zł. Na realizację tego zadania Prezydent pozyskał kwotę ok. 1,9 mln zł ze środków budżetu państwa w ramach rezerwy subwencji ogólnej.

Nowa droga na Zatorzu oficjalnie otwarta
Nowa droga na Zatorzu oficjalnie otwarta
Nowa droga na Zatorzu oficjalnie otwarta
Nowa droga na Zatorzu oficjalnie otwarta
Nowa droga na Zatorzu oficjalnie otwarta
Nowa droga na Zatorzu oficjalnie otwarta

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register