Miasto wyda prawie 2 mln zł na sportowe stypendia

Od 490 do 1000 złotych co miesiąc otrzyma 374 warszawskich sportowców – stypendystów m.st. Warszawy. Tegoroczna pula środków dla zawodników to aż 1 900 000 złotych. Pieniądze te trafią do najwybitniejszych reprezentantów stolicy, którzy trenują ponad 40 dyscyplin w 71 klubach.

Do kogo trafią stypendia?
W zależności od uzyskanego rezultatu, wysokość stypendium sportowego, wyniesie od 490 do 1000 złotych. W roku minionym wypłacano wsparcie w kwotach od 400 do 800 złotych. Najwyższe stypendium indywidualne (1000 zł miesięcznie) za wynik w rywalizacji seniorów, młodzieżowców lub juniorów na poziomie światowym przyznano dziewięciu zawodnikom.

Najwięcej pieniędzy trafi do stypendystów, którzy w ubiegłym roku zdobyli złote, srebrne lub brązowe medale w indywidualnej oraz drużynowej rywalizacji na poziomie Mistrzostw Polski. Będzie to aż 327 stypendystów (250 w 2015 roku). W tej grupie ponad stu zawodników osiągnęło w ubiegłym roku mistrzowskie rezultaty w sportach zespołowych lub konkurencjach drużynowych. Są wśród nich piłkarze nożni i wodni, koszykarze oraz baseballiści.

Medalistom w rywalizacji krajowej – seniorów, młodzieżowców lub juniorów – wypłaconych zostanie łącznie ponad 1,5 miliona złotych. Wysokość przelewu na konto zawodnika z takim wynikiem, to co 30 dni 580 zł w konkurencji indywidualnej lub 490 zł w drużynowej.

Comiesięczne wsparcie finansowe Prezydent Warszawy za swoje sportowe wyniki otrzyma 13 sportowców niepełnosprawnych. W ubiegłym roku stypendia otrzymało 14 takich zawodników, a w 2014 zaledwie czterech. Razem otrzymają blisko 100 000 złotych.

Zasady przyznawania stypendiów
O kwocie przyznanego świadczenia decyduje osiągnięty wynik – od mistrzostw świata seniorów do mistrzostw Polski juniorów. Pod uwagę brana jest również dyscyplina. W przypadku gier zespołowych, członkowie drużyn mogą otrzymać maksymalnie 85% wartości stypendium odpowiadającego wynikowi uzyskanemu w rywalizacji indywidualnej.

Stypendia trafią do 374 sportowców, którzy w 2015 roku wyróżnili się najlepszymi wynikami w rywalizacji.

 

źródło: um.warszawa.pl, foto:pixabay.com

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register