Miasto wytacza ciężkie działa. Walczy z nielegalnymi reklamami…reklamą

Cierpliwość się skończyła. Elbląski Ratusz ma dość firm, które naklejają nielegalne reklamy na terenie miasta. Zamierza z nimi walczyć…reklamą. Przygotowano specjalną akcję skierowaną do mieszkańców, która ma zniechęcić do dokonywania zakupów w firmach łamiących prawo.

Departament Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu kontynuuje działania zwalczające proceder umieszczania nielegalnych reklam na słupach oświetleniowych i znakach drogowych. Od trzech lat prowadzimy systematyczne obserwacje zjawiska, które jest współczesną plagą naszych miast.

plakat1_images_stories_2017_8_thumb_large800_800

– Z naszych obserwacji wynika, że plaga „miejskiego spamu” ma swoje okresy nasilenia. Obecnie mamy do czynienia z takim nasileniem  w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego. Dlatego już w piątek 25.08.2017 r. w środkach komunikacji miejskiej pojawią się kolejne plakaty z ostrzeżeniem – Straż Miejska ostrzega przed osobami i firmami, które rozwieszają ulotki  na słupach oświetleniowych i znakach drogowych z numerem telefonu, ale bez nazwy firmy  i adresu. Ulotki te rozmieszczane są z naruszeniem prawa, a brak podpisu świadczy o pełnej świadomości co do nielegalności procederu – informują elbląscy urzędnicy. – A więc nie współpracujmy z tymi, którzy łamią prawo. Zróbmy to: z szacunku dla prawa, dla porządku i urody przestrzeni publicznej naszego miasta, dla własnego bezpieczeństwa.

To nie pierwsza taka akcja elbląskiego Ratusza wymierzona w nielegalne reklamy pojawiające się masowo na terenie miasta. W marcu br. na terenie Elbląga pojawiły się specyficzne „listy gończe” piętnujące firmy, które w ten sposób łamią prawo i zaśmiecają miasto.

O tym więcej pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/specyficzny-list-gonczy-w-elblaskiej-komunikacji-miejskiej/

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register