Miasto zamontowało słupki. Kierowcy…nadal parkują

Kilka dni temu Departament Zarząd Dróg UM rozpoczął montaż słupków wygrodzeniowych na ul. Teatralnej (wzdłuż pawilonów handlowych). Jak się okazuje ta przeszkoda nie przeszkadza kierowcom w Elblągu w dalszym parkowaniu.

Zmiana na ul. Teatralnej polega na likwidacji nieprawidłowego parkowania pojazdów na ścieżce rowerowej i chodniku w obrębie skrzyżowania z ul. Królewiecką i 12 Lutego (wzdłuż pawilonów handlowych).

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała propozycję Departamentu Zarząd Dróg dotyczącą wygrodzenia w formie słupków na powyższym odcinku (na długości ścieżki rowerowej) i dodanie znaku pionowego (C-13/16, C-13a/16a).

Słupki zamontowano i …kierowcy nadal parkują w tym miejscu swoje samochody, praktycznie tarasując trasę rowerową i utrudniają poruszanie się pieszych po chodniku.

Uwagę na to zwrócił radny Robert Turlej, który na swoim koncie na facebooku wskazuje, że pozostawienie „wolnej przestrzeni” bez słupków na dojazd pojazdów z zaopatrzeniem do sklepów wykorzystują kierowcy. Nadal „wciskają się” w wolną przestrzeń.

 

Myślałem, że po raz pierwszy uda mi się przejechać tą ścieżką…niestety znowu trzeba było jechać chodnikiem :/

Opublikowany przez Robert Turlej – Radny Miasta Elbląg Poniedziałek, 2 września 2019

4 komentarze

 • Il..ng Reply

  3 września 2019 at 19:07

  Na słupki szkoda kasy…postawić na tydzień straż miejską i odholowywać idiotów egoistów. Jak zapłaci 500 za parking to się nauczy stawać 1m głębiej lub spacerek

 • kokospoko Reply

  3 września 2019 at 22:08

  Trzeba słupki po całej długości postawić , a zanim to nastąpi, wlepiać słone mandaty po 500zł i więcej. Patrol Policji na stałe w tym miejscu.

 • KoktajPenis***owa Reply

  4 września 2019 at 15:54

  A może zamiast zakazywać jak to jest w państwie PiSu po prostu zrobić tam miejsca do parkowania z parkomatem? Nawet jak by to miały być 3-4 miejsc?.Przestrzeń jest spora, po co komu taki wielki chodnik?

 • zizzy Reply

  5 września 2019 at 15:08

  obrzucać parkujące auta fekaliami, jajkami i melą z glutami

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register