Miasto zlikwiduje przejście przy al. Grunwaldzkiej?

Facebookowy portal „Pieszy Elbląg” informuje, że jest spore prawdopodobieństwo iż wkrótce likwidacji ulegnie jedno z przejść dla pieszych przy al. Grunwaldzkiej. Mają podobno na to naciskać niektórzy radni miejscy.

Likwidacji ma ulec niebezpieczne przejście obok hali „Elzamu” na al. Grunwaldzkiej. Tam dochodziło do wielu potrąceń pieszych. Takie informacje przynosi facebookowy serwis „Pieszy Elbląg”.

 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy Miasto Elbląg pod naciskiem radnych planuje likwidację przejścia na. Grunwaldzkiej (obok Elzamu).

Opublikowany przez Pieszy Elbląg Środa, 16 stycznia 2019

 

Według autorów tego portalu optować za takim rozwiązaniem mają niektórzy radni miejscy: „warto dodać, że wśród radnych postulujących likwidację przejścia dwóch z nich, to byli policjanci” – czytamy w portalu.

Warto nadmienić, że to jedno z najbardziej niebezpiecznych przejść dla pieszych w naszym mieście. Dochodziło tu już do wielu kolizji i potrąceń pieszych. Przebiega przez czteropasmową jednię i torowisko tramwajowe. Dlatego właśnie tu kierowcy muszą zachować bardzo dużą ostrożność. Zwłaszcza, że nie ma tu sygnalizacji świetlnej wstrzymującej ruch samochodów.

Od wielu lat toczy się wśród radnych miejskich dyskusja jak zabezpieczyć to przejście tak, aby nie dochodziło tam do wypadków, kolizji a przede wszystkim potrąceń pieszych.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register