Miejska choinka już świeci. Pogoda popsuła imprezę

Pomimo deszczowej aury Prezydent Elbląga Witold Wróblewski wraz z dziećmi włączyli lampki na choince. Ponadto na Starym Mieście byli dziś Mikołaje na motocyklach, kucyki oraz wata cukrowa. Nie zabrakło występów wokalnych dzieci. Mikołaj wraz z Śnieżynkami rozdawali dzieciom cukierki. Impreza zakończyła się wspólnym śpiewaniem kolęd w Ratuszu Staromiejskim.

Podczas dzisiejszego rozświetlenia choinki pogoda nie rozpieszczała. Opady deszczu nie odstraszyły jednak wielu mieszkańców i nie zdołały popsuć radosnego, przedświątecznego nastroju.

–  Musieliśmy tylko lekko zmodyfikować scenariusz. Ale najważniejsze, że wszystko się udało – choinka pięknie świeci – dzięki moim pomocnikom Ani i Antosiowi, Mikołaj i śnieżynki dotarły na spotkanie z dziećmi, deszcz nie odstraszył też elbląskich motocyklistów, którzy przybyli z podarkami. Z uwagi na bezpieczeństwo – dzieci z Przedszkola Katolickiego im. Franciszki Siedliskiej wystąpiły a capella, a uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 i uczennica SP 19 zaśpiewali w holu Ratusza Staromiejskiego. Było może bardziej kameralnie – ale równie pięknie! Wspólne świętowanie w dniu patrona Elbląga zakończyła Msza św. w intencji Miasta i mieszkańców. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przybyli na Stare Miasto – komentuje prezydent Witold Wróblewski.

Natomiast Świąteczne Spotkania Elblążan odbędą się 14 i 15 grudnia.

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register