Mieszkańcy boją się o swoje domy. Prezydent nie pomoże?

Elblążanie zamieszkujący domki jednorodzinne przy ul. Pomorskiej wskazują, że od dłuższego czasu do ich piwnic wdziera się woda. Jeśli nic się nie zmieni, budynkom grozi zawalenie. To może oznaczać katastrofę. W tej sprawie interweniowała radna Maria Kosecka, ale prezydent Elbląga nie widzi możliwości pomocy mieszkańcom

Jak wskazują mieszkańcy tej ulicy, problem powstał, gdy w pobliżu wybudowano nowe budynki mieszkalne.

W tej sprawie interweniowała ostatnio radna Maria Kosecka.

– Mieszkańcy ul. Pomorskiej poprosili mnie o pomoc w rozwiązaniu ich problemu związanego z zalewaniem piwnic. Sytuacja taka trwa dopiero od kilku lat, kiedy to w okolicy wybudowano nowe budynki mieszkalne. Według informacji zamieszkałych, ich domy są w posiadaniu rodzin od 60 lat i nigdy wcześniej nie było żadnych problemów z podsiąkaniem kondygnacji podziemnych. Sprawę zgłaszano do elbląskich wodociągów oraz odpowiednich komórek Urzędu Miasta, jednak interwencje te nie spowodowały likwidacji problemu – mówiła radna. – Ponieważ problem jest bardzo ważny i zagraża stanowi technicznemu budynków i zdrowiu mieszkańców wnioskuję o jak najszybsze przeprowadzenie wnikliwej analizy przyczyny zalewania piwnic i wykonanie niezbędnych prac naprawczych.

W listopadzie na ulicy tej pojawili się pracownicy Departamentu Zarządu Dróg, Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska. Obecni przedstawiciele Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

– Ul. Pomorska na odcinku od ul. Wiślickiej do ul. Żyrardowskiej nie posiada kanalizacji deszczowej, ale wody opadowe z chodników i jezdni na przyległe posesje, od numeru 2 do 12, gdyż są one położone powyżej istniejącej drogi. Zabudowa ta stanowi w większości domy jednorodzinne o zabudowie bliźniaczej z lat 30-tych ubiegłego wieku. Domy te zamieszkują osoby, które nabyły te domy po wojnie lub odziedziczyły czy odkupiły od poprzednich właścicieli – wyjaśniał na łamach jednej z gazet lokalnych Witold Wróblewski, Prezydent Elbląga. – Miasto nie posiada inwentaryzacji drenażu terenów prywatnych posesji, na których posadowione są budynki. Odwodnienie posesji, utrzymanie w należytym stanie istniejących drenów i studzienek drenażowych w piwnicach należy do właścicieli posesji .

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register