Mieszkańcy przeżywają tu codziennie prawdziwą gehennę /film/

Takich słów użył przewodniczący Rady Miasta Marek Pruszak na określenie tego co przeżywają codziennie mieszkańcy domów przylegających to terenu budowy wiaduktu na Zatorze.

Kiedy władze miasta ogłaszają kolejne etapy budowy wiaduktu na Zatorze i instalowanie przęseł, mieszkańcy okolicznych domów załamują ręce. W domach pękają ściany, jest ciągły hałas, brud, ciężki sprzęt jeżdżący tuż pod ich oknami.

– Prezydent radził nam aby rozmawiać z wykonawcami obiektu – mówi jedna z mieszkanek ul. Lotniczej. – Kiedy poszliśmy z interwencją, że ciężki sprzęt jeździ blisko naszych klatek schodowych usłyszeliśmy, że to jest teren budowy. Czyli to nie jest nasze miejsce zamieszkania, życia ale teren budowy.

 

Film jednego z mieszkańców – tak wygląda codzienne życie przy budowie wiaduktu!

BUDOWA WIADUKTU HALAS ,KURZ TAK MIESZKAMY. OKNA OTWORZYĆ NIE MOŻNA

Publiée par Jolanta Chmelewska sur vendredi 27 avril 2018

 

Mieszkańcy zgłosili w tej sprawie interwencje do posła PiS, Jerzego Wilka. Również ich problemy sygnalizował na ostatniej sesji Rady Miasta przewodniczący Rady Marek Pruszak.

– Mieszkańcy sygnalizują nam poważne problemy związane z uciążliwością budowy wiaduktu na Zatorze. Jak wskazują, przed rozpoczęciem inwestycji nikt z nimi o tym nie rozmawiał. Nikt nie przygotował ich na to, co będzie się działo. Tymczasem tam budowa odbywa się nawet 1,5 metra od ich domów. Błoto wlewa się do klatek schodowych. Zniszczono chodniki. Droga do przychodni lekarskiej nie jest bezpieczna ponieważ jeździ ciężki sprzęt. Mieszkańcy codziennie przeżywają tam prawdziwą gehennę – mówił Marek Pruszak (PiS).

Przewodniczący Rady Miasta zaapelował o naprawę chodników, ustawienie ekranów dźwiękoszczelnych oraz o opracowanie systemu rekompensat finansowych dla mieszkańców okolicznych domów ze względu na pogorszenie się stanu technicznego ich nieruchomości.

2 komentarze

  • Ja Reply

    28 kwietnia 2018 at 12:03

    Patologia liczy na darmowy remont mieszkań.

  • DPD Reply

    30 kwietnia 2018 at 05:43

    Najpierw srali zarem ze przez szlabany sa odcieci od swiata.teraz robia cos urzetycznego po tylu latach i wkoncu doczekaja sie wszyscy wiaduktu to im przeszkadza halas.samo sie nie zrobi.beda teraz cwaniaki plakac by kase wyciagnac.patola

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register