Mieszkańcy tego rejonu miasta mają dość. „O naszej dzielnicy władze zapomniały”

Elblążanie mieszkający w budynkach na ulicach Chopina i Skłodowskiej-Curie mają już dość. Uważają, że władze miasta pomijają ich dzielnicę w planowanych remontów ulic. Czy mają rację?

Do naszej redakcji wpłynęło pismo od mieszkańców ulic Chopina i Skłodowskiej-Curie. Wskazują oni, że od wielu lat nie wykonano żadnych remontów nawierzchni jezdni. Ta, ich zdaniem, znajduje się w fatalnym stanie. Ponadto informują, że w ich rejonie miasta brakuje miejsc parkingowych.

– Piszę do Państwa w sprawie poruszenia jednego tematu, który zaniedbuje Urząd Miasta w Elblągu. Dokładnie chodzi o drogę, a bardziej nawierzchnię na ulicy Marii Skłodowskiej-Curie oraz Chopina w Elblągu. Wielokrotnie mieszkańcy tutejszego osiedla pisali podania, prośby wraz ze wspólnotą do Urzędu Miasta  ale niestety UM nic nie robi z tą drogą. Dziury z tygodnia na tydzień są co raz to większe, a teraz w okresie jesienno-zimowym nawierzchnia jeszcze bardziej się pogarsza co w praktyce niszczy Nasze samochody dojeżdżając do naszych domów i mieszkań – pisze mieszkaniec Elbląga. – Niedługo święta a odwieczny problem z parkingiem na osiedlu pomiędzy ulicą Marii Skłodowskiej-Curie a Szkołą Hotelarsko-Gastronomiczną znów da się we znaki mieszkańcom. To jest druga sprawa, którą UM omija szerokim łukiem aby nie dokonać tam żadnych prac… Mieszkańcy w dni powszechnie nie mogą zaparkować swoich aut ponieważ brakuje miejsca, a gdy zaczyna się okres świąteczny to parkowanie jest tam tragedią.

W tej sprawie zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Elblągu o wyjaśnienie sprawy.

Widzisz coś niepokojącego? Coś Cię denerwuje, drażni, masz jakiś problem? Pisz do nas na adres: faktyredakcja@gmail.com . Każdemu gwarantujemy anonimowość!

2 komentarze

  • Alojzy Reply

    7 grudnia 2017 at 23:00

    Urząd Miejski w Elblągu nie wie, gdzie jest ulica Chopina i Skłodowskiej. Oni wiedzą tylko wtedy, gdy ….wysyłają kwity do zapłaty podatków od nieruchomości. 60 000 zł zabezpieczył były prezydent Nowaczyk, zamroził tę kwotę potem były prezydent Wilk, ale nie zdążył wykonać pilnych remontów, co miał w zamiarze, bo…kadencja się skończyła. A co zrobił towarzysz Wróblewski z naszymi pieniędzmi? WYDAŁ na pierdoły min. kibel z bajerami i wodotryskiem, który wkrótce stanie gdzieś w krzakach na starym mieście. Kilkakrotnie też w Budżecie Obywatelskim składaliśmy nasze wnioski , ale B.O jest dla naszej małej społeczności nie do przeskoczenia. Nie mamy szans z taką SIELANKĄ czy ZAWADĄ, KAMIONKĄ i tym Turlejem, który zawaszczył ideę Budżetu Obywatelskiego do własnych celów ( sjesta Turleja).Co naa to Urząd Miejski? Jak zwykle spłynie to jak po kaczce.

  • e tam Reply

    8 grudnia 2017 at 09:41

    a na zdjęciu Kopernika (koło bloku 18-20) E tam – nie znacie miasta! A Alojzy sie znowu chyba obudził. Zróbcie mu tę patelnię przed blokiem – przestanie pierdzielić i będzie Was chwalił pod niebiosa.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register