Mieszkańcy ul. Pomorskiej boją się o swoje domy – „Grozi nam katastrofa”!

Elblążanie zamieszkujący domki jednorodzinne przy ul. Pomorskiej wskazują, że od dłuższego czasu do ich piwnic wdziera się woda. Jeśli nic się nie zmieni, budynkom grozi zawalenie. To może oznaczać katastrofę.

Jak wskazują mieszkańcy tej ulicy, problem powstał, gdy w pobliżu wybudowano nowe budynki mieszkalne.

W tej sprawie interweniowała ostatnio radna Maria Kosecka.

– Mieszkańcy ul. Pomorskiej poprosili mnie o pomoc w rozwiązaniu ich problemu związanego z zalewaniem piwnic. Sytuacja taka trwa dopiero od kilku lat, kiedy to w okolicy wybudowano nowe budynki mieszkalne. Według informacji zamieszkałych, ich domy są w posiadaniu rodzin od 60 lat i nigdy wcześniej nie było żadnych problemów z podsiąkaniem kondygnacji podziemnych. Sprawę zgłaszano do elbląskich wodociągów oraz odpowiednich komórek Urzędu Miasta, jednak interwencje te nie spowodowały likwidacji problemu – mówiła radna. – Ponieważ problem jest bardzo ważny i zagraża stanowi technicznemu budynków i zdrowiu mieszkańców wnioskuję o jak najszybsze przeprowadzenie wnikliwej analizy przyczyny zalewania piwnic i wykonanie niezbędnych prac naprawczych.

Radna Kosecka dodaje, że  w trakcie wizyty na tej ulicy zauważyła katastrofalny stan chodników.

– Proszę więc o wprowadzenie do planu remontów naprawę jezdni i chodników tej ulicy – dodaje radna Maria Kosecka.

2 komentarze

  • Zbychu Reply

    30 października 2017 at 16:41

    No to ja podpowiem co jest przyczyną. Za tak zwanego Niemca tereny ten miały drenaż i prawdopodobnie zostały przy budowie uszkodzone dreny które chyba jeszcze działały. Wiem cos na ten temat bo na sąsiedniej ulicy gdy rozbudowywałem kupiony dom trafiłem na dreny którymi sączyła sie jeszcze woda. Fachowcy którzy kopali pod fundamenty odpowiednio zabezpieczyli dreny przed uszkodzeniem.

  • Kazimierz Reply

    1 listopada 2017 at 11:21

    Podobna sytuacja w ogródkach i piwnicach domów przy Morszyńskiej. Tam woda spływa z działek (posesji) od ul Firleja która jest wyżej. W ogródkach 0,5m wody, nie mówiąc o piwnicach.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register