Mieszkaniec Elbląga chciał ukraść…butelkę wódki. Doszło do szarpaniny z ochroną

20-latek z Elbląga został zatrzymany w sklepie samoobsługowym gdy postanowił wyjść z niego z butelką wódki – oczywiście nie płacąc za nią. Młody mężczyzna zaczął się szarpać z pracownikiem ochrony, aby jak to określa Kodeks Karny – utrzymać się w posiadaniu skradzionej rzeczy. Na miejsce wezwano policyjny patrol.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj (12.05) około 19.30 przy ul. Armi Krajowej w Elblągu. 20-latek, którego próbował zatrzymać pracownik ochrony dość agresywnie zareagował na próbę odebrania mu skradzionej wcześniej butelki wódki. Najpierw uderzył łokciem w twarz pracownika ochrony a później kopnął go. Nie uniknął jednak odpowiedzialności.

Mężczyzna został w konsekwencji zatrzymany a na miejsce wezwano policyjny patrol. Wtedy też okazało się, że 20 latek ma ponad promil alkoholu w organizmie. Resztę tak rozpoczętego wieczoru spędził w policyjnym areszcie.

Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej. Górna granica kary za taki czyn zgodnie z Kodeksem Karnym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

1 komentarz

  • Kabanos Reply

    17 maja 2022 at 15:44

    Ukraincowi by było podarowane, a spragnionego rodaka do ciupy. A pis nakradł i nie ponosi odpowiedzialności

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register