Mieszkaniec Malborka napadał i groził elblążanom. W końcu zatrzymała Go policja

28-letni mieszkaniec Malborka został zatrzymany przez kryminalnych z Elbląga. Śledczy udowodnili mu kradzieże i rozboje na terenie naszego miasta. Zatrzymany mężczyzna do końca grudnia 2017 przebywał w zakładzie karnym, gdzie odbywał wyrok 3 lat pozbawienia wolności za rozbój. Ponownie odpowie przed sądem. Grozi mu 15 lat więzienia.

Kryminalni z Elbląga zatrzymali 28-latka na terenie Malborka. Był poszukiwany do przestępstw przeciwko zdrowiu i życiu, a także do włamań i kradzieży. Śledczy zarzucają mu, między innymi rozbój przy ulicy Nowodworskiej w Elblągu. Te zdarzenie rozegrało się 27 stycznia br. Sprawca  zaczepił na dworcu PKP mężczyznę, któremu uciekł pociąg. Zaoferował mu pomoc i nocleg. Zwabił w okolice ulicy Nowodworskiej, gdzie zagroził śmiercią i okradł. Zabrał dwa telefony i 350 zł.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 11 lutego br. przy ulicy Bema w Elblągu. Tam sprawca ukradł dziewczynie telefon komórkowy i uciekł.

Z 9 na 10 lutego br. przy al. Grunwaldzkiej włamał się do piwnicy skąd ukradł sprzęt wędkarski o wartości kilkuset złotych. Tej samej nocy włamał się również do innej piwnicy. Stamtąd ukradł instalacje gazową do samochodu oraz sprzęt RTV o łącznej wartości blisko 900 zł.

– Na wniosek prokuratora Sąd rejonowy w Elblągu aresztował 28-latka na trzy miesiące. Będzie odpowiadał w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności – mówi Jakub Sawicki z Zespołu Prasowego KMP Elbląg.

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register