Mikado – wędki spinningowe dla zapalonych wędkarzy

Z pozoru nudne i mało wymagające wędkarstwo spinningowe zyskuje coraz większą liczbę zwolenników. To ulubiony sposób spędzania wolnego czasu głównie mężczyzn, którzy uważają je za świetny sposób na aktywny relaks na łonie natury. Aby czerpać przyjemność z wędkarstwa spinningowego trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, najlepiej od producenta Mikado.

Spinning o metoda połowu ryb, które uznawane są za drapieżne, np. szczupaki, sumy, okonie lub sandacze. Niektórzy bardziej wytrawni wędkarze łowią w ten sposób także ryby żywiące się na co dzień pokarmem roślinnym lub bezkręgowcami.

Na czym polega spinning?

Spinning jest stosunkowo mało skomplikowaną metodą połowu ryb, która wymaga jednak wprawy i cierpliwości. Polega na zarzucaniu sztucznej przynęty i powolnym ściąganiu jej za pomocą kołowrotka i wędki. Wędkarz powinien tak manipulować przynętą, aby jej ruchy przypominały zachowanie osłabionej lub chorej, małej rybki, która jest łakomym kąskiem dla ryb drapieżnych. Spinning ma sens jedynie wtedy, kiedy wędkarz zarzuca przynętę sprawnie i bardzo dokładnie. Ważne jest tempo i celność rzutu. Metodą spinningową można łowić niemal na każdym łowisku. Przeszkodą może być duży stopień zarośnięcia, występujący, np. na małych rzekach.

Wyróżnia się cztery rodzaje spinningu, które zostały wyodrębnione głównie ze względu na ciężar przynęty. Mówi się więc o spinningu ciężkim, średnim, lekkim i ultralekkim. Najcięższe przynęty osiągają wagę nawet 70 g, a najlżejsze jedynie 0,5 g.

Sprzęt do połowów spinningowych marki Mikado

Chcąc łowić ryby metodą spinningową trzeba zainwestować w odpowiednią wędkę. Składa się ona z krótkiego wędziska, którego długość mieści się w przedziale 1,5 – 3,3 m, i przymocowanego do niego kołowrotka. Na kołowrotek nawinięta jest żyłka. Jej grubość zależy od gatunku ryb, które wędkarz chce złowić. Podczas wyboru żyłki ważny jest również rodzaj przynęty i łowiska, a także sposób łowienia.

Producent Mikado jest znany z doskonałej jakości wędzisk do połowu spinningowego. Wędkarze cenią je głównie za wysoką jakość i trwałość oraz niewielką wagę, która ma szczególne znaczenie w przypadku długiego spinningowania. Wędki spinningowe Mikado są wykonane z dbałością o każdy szczegół, a ich szeroka oferta pozwala wybrać wędkę idealną do wymagań i umiejętności zarówno początkującego, jak i doświadczonego wędkarza. Producent oferuje także wiele akcesoriów ułatwiających połów metodą spinningu, w tym bogaty asortyment przynęt.

1 komentarz

  • jarrow Reply

    4 stycznia 2019 at 10:18

    W tym kraju nie ryb.

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register