Mikołaj zawitał również do dzieci w DPS

Elbląscy wolontariusze odwiedzili z prezentami podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci i Młodzieży.
Te spotkanie to już taka tradycja…każde jest wyjątkowe i wzruszające…

To w ramach Akcji Mikołajkowej, którą zorganizowało Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu we współpracy z elbląskimi szkołami, uczelniami i przedszkolami, a także ludźmi z wielkimi serduchami!
Podarunki dla dzieci zakupione zostały dzięki niezwykłej hojności zaangażowanych w akcję uczniów szkół, zgodnie z potrzebami wychowanków. Inne placówki włączyły się do działania organizując zbiórki niezbędnych środków pielęgnacyjnych wskazanych przez pracowników DPS.

Choć prezentów było co niemiara to nie zabrakło też dobrego słowa, rozmów, zabaw, uścisków i przytulania. W trakcie spotkania dzieci były bardzo zainteresowane nowym otoczeniem i ochoczo garnęły się do wzruszonych, a zarazem szczęśliwych wolontariuszy.

Jeszcze raz dziękujemy za wsparcie:Szkoła Podstawowa nr 4 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 25 w Elblągu, Szkoła Podstawowa Nr 23 w Elblągu, Szkoła Podstawowa nr 18, Szkoła Podstawowa nr 15 w Elblągu, Szkoła Podstawowa Nr 12 w Elblagu, I Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Technicznych w Elblągu, IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Elblągu , Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Elblągu, ZSTI Elbląg, Zespół Szkół Gospodarczych w Elblągu, Przedszkole Piąteczka, Przedszkole nr 3, PWSZ Elbląg, Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy nr 2 im. Janusza Korczaka , Bufet Potrzeb.

Z całego serca dziękujemy WAM za wniesienie tak wielkiej radości w życie tych wyjątkowych dzieci. To też dzięki Wam uśmiech zagościł na dziecięcych buziach i mogły one, choć na chwilę zapomnieć o trudach dnia codziennego, bólu, leczeniu…

Miejskie Centrum Wolontariatu w Elblągu

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register