Miłośnik komunikacji miejskiej. Na pamiątkę z Elbląga zabrał…kasownik!

Przy nietypowej kradzieży pracowali policjanci kryminalni. Z jednego z elbląskich tramwajów zginął kasownik. Urządzenie warte około 2 tysięcy złotych znalazło się w Gdańsku u 20-letniego miłośnika komunikacji miejskiej.

Z tym miłośnikiem komunikacji miejskiej nie jest to bynajmniej przesada. Policjanci ustalili, iż 20-latek był w Elblągu i jechał tramwajem, a że z takich wyjazdów do innych miast lubi zachować dla siebie jakąś pamiątkę, dotyczącą komunikacji, to znaleziono u niego również: rozkłady jazdy i inne przedmioty pozyskane z autobusów lub tramwajów. Zbierał więc ogłoszenia ulotki, naklejki czy bilety tramwajowe.

Nie wiedzieć czemu 20-latkowi mieszkającemu w Gdańsku spodobał się… kasownik z elbląskiego tramwaju. Mężczyzna trzykrotnie jechał wspomnianym wagonem i za każdym razem częściowo rozmontowywał kasownik, aż w końcu za trzecim udało mu się go odczepić. Wszystko to ustalili policjanci pracujący nad sprawą. Gdy młody mężczyzna dowiedział się, że funkcjonariusze są na jego tropie i nie uniknie kary – odesłał kasownik do właściciela czyli Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu, kierując jednocześnie list z przeprosinami.

Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży. Teraz odpowie za swój czyn przed sądem, ponieważ nie wolno zabierać z komunikacji miejskiej żadnego wyposażenia autobusów czy tramwajów a tym bardziej kasowników.

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

 

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register