Minister w Elblągu. Jarosław Gowin wspiera kandydaturę Wilka

Wszystkie sukcesy rządu Zjednoczonej Prawicy mogłyby być większe, gdybyśmy mieli partnerów w samorządach, gdzie rozstrzygają się sprawy ważne z punktu widzenia codziennego życia milionów Polaków – powiedział dziś w Elblągu wicepremier Jarosław Gowin.

Jarosław Gowin, lider Porozumienia – partii wchodzącej w skład Zjednoczonej Prawicy odwiedził dziś Elbląg. Oficjalnie by wesprzeć walczącego o prezydenturę posła PiS Jerzego Wilka. Obecny na spotkaniu był również Piotr Opaczewski, lider Porozumienia w Elblągu – startujący do Rady Miasta Elbląga z listy Zjednoczonej Prawicy.

W mieście Zjednoczona Prawica wystawia na swoich listach przedstawicieli trzech ugrupowań- przypomina Jerzy Wilk.

– Startujemy w wyborach jako Zjednoczona Prawica, składająca się z Prawa i Sprawiedliwości, Porozumienia i Solidarnej Polski. Działamy wspólnie i uważamy, że Elbląg zasługuje na więcej – powiedział Jerzy Wilk.

Wicepremier Jarosław Gowin, jednocześnie prezes Porozumienia przypomniał, że pierwszy raz gościł w Elblągu kilka lat temu na zaproszenie ówczesnego prezydenta miasta – Jerzego Wilka. I od tamtej pory datuje się ich współpraca która, zdaniem Gowina, powinna też przynieść wspólny sukces w wyborach samorządowych: – Celem, jaki przed Jerzym Wilkiem postawiło całe środowisko Zjednoczonej Prawicy z Jarosławem Kaczyńskim na czele jest przywrócenie blasku i świetności Elblągowi.

Dodajmy, że jedynką Zjednoczonej Prawicy w jednym z okręgów w Elblągu jest Piotr Opaczewski, szef lokalnych struktur Porozumienia. Oprócz niego o mandaty radnych ubiega się jeszcze trzech kandydatów tej partii.

Źródło: Radio Olsztyn

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register