Minister Ziobro zbulwersowany wyrokiem elbląskiego sądu. Były naciski szpitala na sąd?

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nie kryje zaskoczenia i oburzenia wyrokiem elbląskiego sądu w sprawie gwałtu na tłumaczce. Do tego bulwersującego zdarzenia doszło w Kaliningradzie w 2013 r. W tle sprawy zaś pojawia się niepokojące pytanie czy były naciski na sąd w sprawie tak łagodnego wyroku.

– Jaka jest zależność personalna pomiędzy Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Elblągu a Sądem Rejonowym w Elblągu? Sprawę należy wyjaśnić i zbadać czy na sędziego nie były wywierane naciski aby kary złagodzić – pyta Czytelnik portalu niezalezna.pl.

O tym, że nikt nie rozliczył do tej pory z tego skandalicznego wydarzenia dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu pisaliśmy tu: http://fakty.elblag.pl/minister-zbigniew-ziobro-chce-ostrzejszego-wyroku-za-gwalt-na-tlumaczce-a-co-z-organizatorami-szkolenia/

Jedno jest pewne, minister Zbigniew Ziobro podjął interwencję w tej sprawie, która cieniem kładzie się na dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu, który był organizatorem tego tragicznego szkolenia w Kaliningradzie.

– Kary, które zostały orzeczona dla sprawców gwałtu na tłumaczce z Elbląga, nie mają nic wspólnego ze sprawiedliwością. Wydałem polecenie wniesienia apelacji, domagając się surowej kary – mówi minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ziobro był pytany o sprawę zgwałconej tłumaczki z Elbląga. Sprawa dotyczy wydarzeń z września 2013 r., do których miało dojść podczas szkolenia w Kaliningradzie z udziałem grupy pracowników Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu. Po powrocie do kraju tłumaczka, która towarzyszyła grupie szkolących się, zgłosiła się na policję, twierdząc, że została zgwałcona.

Sąd Rejonowy w Elblągu 20 listopada skazał b. ratownika medycznego Mariusza C. za gwałt na karę dwóch lat bezwzględnego więzienia wolności i 10 tys. zł zadośćuczynienia dla pokrzywdzonej kobiety. Uniewinnił natomiast drugiego z ratowników Jarosława G., który był oskarżony o tzw. inne czynności seksualne wobec poszkodowanej.

Minister sprawiedliwości powiedział, że jest wstrząśnięty tragedią tłumaczki i jej cierpieniem, jakiego doznała ze strony okrutnych oprawców, którzy, jak podkreślił, traktowali ją w sposób nieludzki, nie zważając na jej prośby, na to, że dostała ataku epilepsji, i zaspokajali swoje “zwierzęce żądze” jej kosztem.

Ziobro podkreślił, że jest także wstrząśnięty tym, jak polskie państwo, wymiar sprawiedliwości traktował tę kobietę. “Jeżeli dochodzi do tak ciężkiego przestępstwa, to kary muszą być sprawiedliwe. Kary, które zostały orzeczone, w mojej ocenie, nie mają nic wspólnego ze sprawiedliwością. Dlatego wydałem polecenie wniesienia apelacji od tych wyroków domagając się surowej kary” – poinformował minister sprawiedliwości.

Jak mówił, wszystko, co przeżyła tłumaczka z Elbląga wskazuje na gehennę skrzywdzonych kobiet w Polsce.

– Trudno się dziwić, że wiele kobiet nie ma odwagi, trzeba wręcz mówić o heroizmie, jeżeli idzie się w takich sprawach do sądu i zgłasza się fakt popełnienia przestępstwa zgwałcenia – dodał szef Ministerstwa Sprawiedliwości.

Źródło: niezalezna.pl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register