Miss Świata na Wózku 2016 odbędą się w Warszawie

Fundacja Jedyna Taka przygotowuje się również do pierwszej edycji konkursu Miss Świata na Wózku, który będzie mieć swój finał w październiku 2017 roku w Warszawie.

Inauguracja tego wydarzenia i prezentacja specjalnej choreografii odbędzie się na Gali Finałowej Miss Polski na Wózku 2016.  Wybory Miss Świata na Wózku to nowatorskie na skalę światową wydarzenie, w trakcie którego do Polski zjadą najpiękniejsze kobiety korzystające z wózka inwalidzkiego z całego świata, po to, by powalczyć o koronę. Główne cele wydarzenia to integracja środowisk osób z niepełnosprawnością na całym świecie, przełamywanie barier, pokazywanie, że niepełnosprawność nie jest ograniczeniem.

– Zdobyte doświadczenie i posiadana wiedza zmotywowały nas do organizacji kolejnej,  tym razem ogólnoświatowej edycji konkursu. Chcemy motywować kobiety na całym świecie. Niepełnosprawność nie różni się w zależności od narodowości, różnią się tylko możliwości jakie daje państwo; różnią się poglądy, jakie wyznają ludzie. Chcemy promować równość na całym świecie. Konkurs Miss Świata na Wózku oprócz walorów społecznych, ma także na celu ułatwienie wymiany informacji dotyczących najnowszych osiągnięć naukowych i medycznych. To bardzo istotne, by przyspieszyć przepływ informacyjny między krajami.

– mówi Prezes Fundacji, Katarzyna Wojtaszek.

źródło: um.warszawa.pl, fot:um/R.Motyl

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register