Młoda elblążanka ma jedno marzenie – napęd do wózka inwalidzkiego

Agata w Elbląga urodziła się jako wcześniak w 28. tygodniu ciąży i dostała 7 punktów w skali Apgar. Niestety, w czasie trzymiesięcznego pobytu w szpitalu na oddziale intensywnej terapii, dziewczynka przeszła wylewy krwi do mózgu. Wtedy też jej stan znacznie się pogorszył.

Agata została objęta pełną rehabilitacją właściwie od pierwszego dnia po wyjściu ze szpitala i tak już zostało do dziś. Rodzice robią wszystko, co w ich mocy, żeby na co dzień ich córka miała dostęp do jak największej liści zajęć rehabilitacyjnych, a przynajmniej dwa razy w roku starają się jeździć na turnusy. Niemal wszystkie zajęcia i wyjazdy pokrywane są z domowego budżetu.

Niestety, pomimo ciężkiej pracy Agaty i wysiłków rehabilitantów, nastolatka porusza się na wózku. Pozycja siedząca nie wpływa dobrze na jej układ urologiczny, zwłaszcza że dziewczyna zmaga się z kamicą nerkową. Kiedy Agata miała zalewie 6 lat, przeszła pierwszą operację usunięcia kamienia z nerki.

Nastolatka pomimo zmagań ze swoją niepełnosprawnością, nie poddaje się i dzielnie walczy o swoją przyszłość. Jest pilną uczennicą, która uwielbia szkołę. Od najmłodszych lat to była jej odskocznia od choroby. Ponadto Agata jest bardzo towarzyska. Izolacja podczas pandemii, bardzo źle wpłynęła na nastrój dziewczyny. Bardzo tęskni za swoimi rówieśnikami i nie może się doczekać, kiedy ich zobaczy.

Agata przygotowuje się do matury, pilnie się uczy i czyta mnóstwo książek. Jej pasją są języki obce: angielski, hiszpański i właśnie z anglistyką wiąże swoją przyszłość.

Największym marzeniem nastolatki jest napęd elektryczny do wózka aktywnego. Taki napęd sprawi, że będzie mogła swobodniej poruszać się i nie będzie uzależniona od swoich rodziców. Ręce Agaty są zbyt słabe, aby mogła poruszać się na dalsze dystanse sama. Napęd pomoże jej wzmocnić pewność siebie i poczucie sprawczości.

Każdy z nas może pomóc, zbiórka pieniędzy na zakup napędu elektrycznego znajduje się tu:

https://www.wishsurfing.pl/zbiorka/596

0 komentarzy

Napisz komentarz

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register